Przejdź do treści

Agrotkaniny na chwasty najwyższej jakości

agrotkaniny

W dzisiejszych czasach przykładamy ogromną uwagę do wyglądu naszego ogródka, który jest niejako wizytówką naszego domu. Natłok codziennych obowiązków sprawia jednak, że często nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, którą moglibyśmy przeznaczyć na odpowiednią pielęgnację roślin, które często atakowane są przez różnego rodzaju szkodniki.

Agrotkaniny ze specjalnego materiału

agrotkaninyW walce z chwastami oraz insektami pomagają specjalne tkaniny, które wpływają pozytywnie na jakość gleby oraz chronią nasze rośliny przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Maty ściółkujące, zwane również tkaninami ściółkującymi lub agrotkaninami na chwasty zyskują coraz większą popularność i stosowane są dziś nie tylko przez profesjonalnych ogrodników, ale również laików, którzy zajmują się pielęgnacją przydomowego ogrodu czysto hobbystycznie. Agrotkaniny na chwasty wykonane są z specjalnego materiału polipropylenowego, który posiada bardzo grube włókna. Materiał ten chroni rośliny przed chwastami, wpływa pozytywnie na ich rozwój oraz przyspieszają ich wzrost.Tworzywo to chroni również rośliny przed niskimi temperaturami, produkt ten zaleca się więc stosować zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, który wiąże się z przymrozkami.Tkaniny posiadają różne grubości (od 50 do 130 g/m2), a cena mat ściółkujących jest ściśle uzależniona właśnie od ich objętości (za grubsze maty musimy zapłacić więcej).

agrotkaninyMaty ściółkujące umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, ponadto przepuszczają one do gleby wodę oraz minerały, które zawarte są m.in. w nawozach. Produkt ten nie zmienia naturalnego pH gleby, jest więc w pełni bezpieczny i ekologiczny. Agrotkaniny występują ponadto w kilku kolorach: czerni, brązie oraz zieleni. W przypadku ogrodów, w których hoduje się drzewka owocowe oraz warzywa zaleca się stosowanie czarnych agrotkanin, które współgrają z kolorem gleby. Materiał ten z powodzeniem można jednak również stosować podczas tworzenia skalniaków czy sadzenia kwiatów, wówczas bardzo dobrze sprawdzi się zielona wersja kolorystyczna imitująca odcień trawy. Warto również wspomnieć o tym, że montaż maty ściółkującej jest bardzo prosty i szybki. Matę tą rozwija się na wyznaczonym obszarze, który uprzednio powinien zostać odpowiednio do tego przygotowany (najlepiej nakładać agrotkaniny na przekopaną, odpowiednio nawodnioną ziemię). Tkaninę przytwierdza się do podłoża za pomocą specjalnych szpilek i kotwic mocujących. Na samym końcu warto dodać, że tkaniny te są bardzo trwałe i wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Mata nie gnije przy kontakcie z wilgocią, odpowiednio przymocowana zachowuje również swój kształt.

Produkt nie wpływa również na nawożenie gleby, ponieważ nie wchodzi on w relacje z nawozami. Większość sklepów prowadzi sprzedaż mat z dużych rolek, dzięki czemu mamy możliwość zakupu maty o odpowiedniej wielkości.