Przejdź do treści

Alergia a osuszanie piwnic

osuszanie piwnic

Kilka lat temu wprowadziliśmy się do domu po moich dziadkach. Budynek wymagał sporej renowacji, gdyż powstał jeszcze za czasów rodziców moich dziadków. Wymiany wymagało wszystko.

Bydgoskie osuszanie piwnic i zdrowie dziecka

osuszanie piwnicTrzeba było zatroszczyć się o bezpieczeństwo konstrukcji całego budynku, dach, elewację, wykonać całkowitą zmianę ogrzewania. Stary piec kaflowy zamienić na ogrzewanie centralne. Prace remontowe pokryliśmy w większości z pieniędzy ze sprzedaży mieszkania. Wydawało się, że renowacja nigdy się nie skończy. Gdy doprowadziliśmy budynek jako tako do stanu mieszkalnego od razu się wprowadziliśmy. Nie wzięliśmy jednak pod uwagę jakie niebezpieczeństwo niosło za sobą nie wykonane w pierwszej kolejności odgrzybianie budynków. Koszmar zaczął się, gdy nasza córka zaczęła okropnie kaszleć i mieć duszności. Na początku podejrzewałam, że to zwykły kaszel. Jednak wiem, że nie można ignorować takich objawów bowiem mogą one powodować zapalenie płuc. Córka otrzymała antybiotyk jednak było tylko gorzej, w końcu wylądowała w szpitalu. Okazało się, że to astma wywołana alergią spowodowana prawdopodobnie jakimiś grzybami. Jeszcze tego samego dnia postaraliśmy się o ekspertyzy mykologiczne, a także badanie czystości powietrza. Okazało się, że w naszym domu roi się od drobnoustrojów. W dodatku zagrażały one fundamentom domu. Od razu zatroszczyliśmy się odgrzybianie budynków oraz osuszanie fundamentów, które miało zapobiec ich nawrotowi. Nie wiem jak mogliśmy zapomnieć wykonać osuszanie piwnic bydgoszcz i narazić nasze dziecko na takie niebezpieczeństwo. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i córa szybko wróciła do zdrowia.

Cała ta przeprowadzka wyszła nam bokiem i poważnie rozważamy sprzedaż domu i powrót do bloku. Nie zdawaliśmy sobie bowiem sprawy jakie brzemię bierzemy na siebie decydując się na renowację tego budynku.