Przejdź do treści

Architekt wnętrz ? czy warto zdecydować się na tą profesję?

Zawody kreatywne cieszą się obecnie sporą popularnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że odczuwamy potrzebę kreowania pewnych rzeczy na nowo, bez powtarzania utartych schematów. Nie zadowala nas już praca polegająca na powtarzaniu tych samych czynności, chcemy czegoś więcej.

Architektura wnętrz – gdzie studiować?

architektura wnętrzOsoba kreatywna, z zamiłowaniem do sztuki i smykałką do łączenia faktur i barw z pewnością sprawdzi się jako projektant wnętrz. To nie tylko ciekawe, ale też całkiem dochodowe zajęcie, którego ima się coraz więcej młodych ludzi. Jedną z najlepszych uczelni, na której wykładana jest najlepsza architektura wnętrz we Wrocławiu jest Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stamtąd pochodzą nasi najbardziej uzdolnieni absolwenci, którzy robią karierę nie tylko w kraju, ale także za granicą. Przede wszystkim aranżacja wnętrz jest zajęciem, którym nie sposób się znudzić. Wynika to z pewnej dynamiki tej profesji ? nieustannie realizowane są nowe zlecenia, a w dekoratorstwie i budownictwie pojawiają się nowe trendy i materiały. Wszystko to gwarantuje ogromny rozwój osobisty i satysfakcję zawodową. Każdy projekt wnętrz się od siebie różni i jest na swój sposób unikatowy. Architekt wnętrz to zawód bardzo prestiżowy, który cieszy się sporym uznaniem wśród społeczeństwa. Warto jednak mieć na uwadze, że aranżacja wnętrz nie należy do najprostszych przedmiotów na tle innych kierunków kierunków studiów. Wymaga także umiejętności technicznych oraz informatycznych. Zazwyczaj projekt wnętrz wykonywany jest w specjalnym programie do grafiki komputerowej, co wymaga sporo wiedzy i praktyki. Architekt wnętrz z pewnością powinien także lubić pracę w grupie. Duże projekty wymagają najczęściej zaangażowania wielu osób i tak zwanej burzy mózgów. Ciekawą częścią studiów na architekturze wnętrz jest odbycie praktyk. To niebywała okazja na to, by zorientować się jak wygląda aranżacja wnętrz przez profesjonalistów oraz uczestniczyć w ważnych projektach. Bardzo często bywa tak, że staż w biurze projektowym otwiera ścieżkę kariery i umożliwia studentom zatrudnienie po okresie praktyki. Trudno o lepszą okazję na praktyczną naukę zawodu i zdobywanie nowych doświadczeń. Każdy kto myśli o tym by zostać architektem wnętrz musi przejść przez tą samą drogę.

Mimo, ze jest to proces dosyć czasochłonny i wymagający sporo zaangażowania, to z pewnością aranżacja wnętrz jest jednym z tych zajęć, które przynoszą niebywałą satysfakcję i przyjemność. Warto zdecydować się na ten zawód, ponieważ stanowi on niemalże gwarancję stabilnej przyszłości w czasach, gdy coraz więcej osób decyduje się na profesjonalny projekt wnętrz.