Przejdź do treści

Brzydkie kaczątko wśród ogrodzeń: ogrodzenia metalowe

Ogrodzenia metalowe są praktyczne, uniwersalne i łatwe w montażu. Ich najładniejszą i najwyżej cenioną formą są ogrodzenia kute, wykonywane na zamówienie i wysokiej jakości. Wbrew dość powszechnej opinii inne ogrodzenia metalowe niewiele ustępują kutym.

Ogrodzenia metalowe są znacznie tańsze od kutych, ich ceny zaczynają się od ok. 100 zł za przęsło. Producenci oferują własne wzory, zarówno płaskie 2D jak i 3D, wygięte na górze. Takie ogrodzenia można również zamówić według indywidualnego projektu np. w pracowni ślusarskiej. Cena oczywiście będzie wyższa, jednak wynagrodzi ją w pełni ogrodzenie wykonane według własnego wzoru.

Ogrodzenia metalowe estetyką i dekoracyjnością nie muszą ustępować kutym, ale poza ceną różni je także waga: są lżejsze, a więc także łatwiejsze w produkcji, transporcie i montażu, co również wpływa na ich niesłabnącą popularność.

Można je montować zarówno do metalowych, jak i murowanych słupków, z tego powodu łatwo je dopasować do indywidualnych potrzeb i charakteru miejsca, które mają otaczać. Są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, łatwe w czyszczeniu i nie wymagają wiele pielęgnacji, co również jest ich niepodważalną zaletą. Można do nich bez trudu dobrać także furtki i bramy, co znacznie ułatwia montaż i skraca czas jego trwania.