Przejdź do treści

Ciekawe modele drzwi od producenta

producent drzwi

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne mają wiele funkcji. Sprawiają, że do domu nie może wejść nikt niepowołany, zapewniają domownikom prywatność, chronią budynek przed wychłodzeniem czy nagrzaniem, jak również stanowią ozdobę. Obecnie można kupić wiele atrakcyjnych rodzajów drzwi, które będą zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne, a do tego nie będą kosztować fortuny. Jakie opcje są godne uwagi?

Drzwi z różnych materiałów

 producent drzwiNa pewno najpopularniejsze są drzwi drewniane. Sprawdzają się one w domach i biurach, jak drzwi wejściowe i drzwi do poszczególnych pomieszczeń. Do wyboru są drzwi w wielu kolorach do wyboru. Drzwi z okienkami pasują do łazienek, wtedy z daleka widać czy światło w pomieszczeniu jest zapalone. Drzwi w pełni zabudowane i wszystko zasłaniają, więc dają pełną prywatność. Warto zainteresować się nie tylko klasycznymi drzwiami uchylnymi, ale też drzwiami przesuwnymi (idealnymi do wnętrz loftowych), jak i drzwiami wzmacnianymi, antywłamaniowymi( jako drzwi wejściowe). Jakie jednak drzwi wybrać do galerii sztuki, salonu odnowy biologicznej, czy do nowoczesnego salonu? Znany producent drzwi może oferować modele ze szkła. Nie muszą być one całkiem przeźroczyste. Dzięki zastosowaniu specjalnych folii lub metodzie wytrawiania szkła może mieć ono barwę mleczną, efekt szronu, jak również różne wzory jakby nadrukowane. Drzwi szklane są eleganckie, estetyczne, mają na celu przede wszystkim podzielenie przestrzeni.

 producent drzwiSą także dopełnieniem zabudowy całoszklanej. Takie drzwi zwykle sa uchylne, choć na przykład na wejściach do galerii handlowych czy hoteli można zobaczyć drzwi obrotowe. Trzeci rodzaj drzwi to te wykonane z metalu. Często można je zobaczyć w magazynach, fabrykach, czy jako tylne wyjście sklepów i obiektów usługowych, dla personelu. Takie drzwi są solidnie, trudne do sforsowania. Odporne na korozję, jak również na odkształcenia i zarysowania. Takie drzwi nie mają ładnie wyglądać, a jedynie spełniać swoje funkcje praktyczne. Drzwi metalowe można zobaczyć także w szpitalach i laboratoriach. Wzmacniane drzwi chronią przed promieniowaniem osoby znajdujące się na korytarzu. Są także drzwi metalowe z okienkami, czy też drzwi z tworzywa sztucznego, stosowane nie tylko jako drzwi balkonowe, ale też np. w szkołach.

Dobrej jakości drzwi będą zawsze dobrze się prezentowały. Powinny być dobrze zamontowane, mieć solidny zamek lub zasuwę. Do wyboru są drzwi wykonane z różnych tworzyw, takich jak stal nierdzewna, szkło hartowane, czy drewno naturalne. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Zawsze trzeba dobierać drzwi do konkretnego budynku i potrzeb klienta.