Przejdź do treści

Czy piloty do bram mają jeszcze sens?

Bramy garażowe

Jeszcze 30 lat temu pilot, nawet do telewizora nie był standardem. Na coś sterowanego przez pilot z diodą podczerwoną mogli pozwolić sobie nieliczni. 15 lat temu, gdy zaczęto wprowadzać automatykę pod strzechy piloty do tv był już w standardzie, tak samo jak do wież hi-fi.

Nowoczesne sterowanie bramami garażowymi

Bramy garażoweJednak gdy ktoś miał bramę sterowana z pilota to był kimś. Jednak dzisiaj czy to automatyka do bram jest już na tyle rozwinięta, że piloty do bram powoli tracą swoje znaczenie. Dzisiaj siłowniki do bram zewnętrznych albo napędy do bram garażowych możemy sterować gdziekolwiek tylko jesteśmy, ponieważ dzisiaj wszystko ma połączenie z internetem. Więc i centrale od wcześniej wspomnianych urządzeń można połączyć poprzez wifi albo też LAN do internetu. Połączyć ja z jakimś hostingiem ii? I to wszystko, a jak wiadomo nawet piloty do bram nice nie mają takiej możliwości, żeby sterować z takich odległości. Dzisiaj technologia pozwala nam na sterowania za pomocą smartfona ale daje nam dodatkowo możliwości sterowania tek, żeby móc otworzyć bramę na określoną szerokość poprzez wirtualny potencjometr połączony z mechanizmem otwierania. Czy jest to dobre? Oczywiście że tak! Jeżeli ktoś do nas przychodzi to możemy spokojnie otworzyć i zamknąć bramę gdziekolwiek jesteśmy. Jeżeli widzimy na kamerze, że przyjechał do nas znajomy, ale będziemy za dwadzieścia minut to zamiast kazać czekać mu przed bramą możemy otworzyć mu ją i niech chociaż posiedzi sobie w altance jeżeli jest ciepło.

Możemy również stworzyć sterowanie którymiś drzwiami za pomocą kodu lub smartfona, dzięki czemu również będziemy mogli pozwolić wejść mu i na ans poczekać w domu. Jak widać, piloty mają coraz mniejszy udział na rynku, a może bardziej powinny mieć, ponieważ wiele osób jeszcze się na nie decyduje, dopiero później marudząc na nie.