Przejdź do treści

Czy warto zainwestować swoje pieniądze w firmę spedycyjną

ogrodzenia panelowe

Firma spedycyjna, to firma która nie tylko posiada swoją flotę transportową, ale jej głównym zadaniem jest jednak logistyczne opanowanie transportu. Nie jest to łatwa sprawa, ponieważ duża firma spedycyjna ma całą masę klientów, którym musi zapewnić cały obrót towarów.

Czy warto zainwestować oszczędności w firmę spedycyjną

ogrodzenia paneloweCo jest jednak pewne, jest to interes, w który warto zainwestować. Oczywiście nie mówimy tutaj o inwestycjach rzędu 10 tysięcy złotych, ani nie mówimy o inwestycjach rzędu 15milionwów euro. Oczywiście, tę drugą kwotę dałoby się ulokować gdzieś, jednak jak firma za tyle pieniędzy spokojnie mogłaby zadbać o bardzo dobrą flotę z nie małą siedzibą a dodatkowo można byłoby pomyśleć o reklamie. Firma taka mogłaby oferować transport niemal każdego kalibru. Od wielkich części elektroniczne, poprzez transport hds i dodatkowo przewozić można by ogrodzenia modułowe. Jak doskonale wiadomo jednak mało z nas dysponuje taką gotówką. Większość osób, jeśli jest w stanie kupić jednego tira, dopiero w trakcie zaczyna zbierać gotówkę na rozwój swojej firmy, często jednoosobowej. Dalej nie jest też łatwo, ponieważ oferujemy tylko jeden rodzaj transportu. Czyli początkowo koncentrujemy się, żeby przewieźć jakieś systemy kominowe, albo ewentualnie beton towarowy w miejsce, gdzie właśnie wykonywane są roboty ziemne. Jak doskonale wiadomo znaczenie też ma to, gdzie nasą firmę otworzymy. Jeśli otworzymy w centrum musimy być mocno elastyczni, jednak w chwili gdy działamy na terenie powiedzmy Olsztyna, musimy już poważniej powalczyć z konkurencją o pozycję, a to nie jest łatwe. Oczywiście początkowo nie ma co się brać za taki transport, gdzie płyty drogowe aż się będą uginać, jednak nie ma co aż tak się oszczędzać. Myślę, że najlepiej, jeśli każdy sam będzie powoli zwiększał wagę transportowanego towaru do czasu, kiedy bęzie czuł się bezpiecznie z taką masą za swoją kabiną, ponieważ jest to kwestia czysto osobista. Nie każdy jest stworzony do przewozu domów, lub innych wielkich rzeczy. Niektórzy po prostu chcą zapakować naczepę tak, żeby nie była zbyt ciężka, i żeby prowadzenie i hamowanie było na dobrym poziomie, a także żeby w przypadku niższych wiaduktów nie było problemem z przejazdem.

Oczywiście nie wolno nam zapominać o zatrudnieniu dobrej kadry zarządzającej całą logistyką, ponieważ to oni ustalają, gdzie i kiedy masz być ty lub inny kierowca.