Przejdź do treści

Czy warto zamawiać meble do kuchni na wymiar?

meble kuchenne na zamówienie

Pomimo szerokiego wyboru mebli w sklepach z wyposażeniem wnętrz, wiele osób nie może znaleźć idealnego dla siebie zestawu. Godziny spędzone na odwiedzaniu kolejnych hurtowni i sklepów stają się jedynie stratą czasu, ponieważ do domu wracają z niczym. W jednym zestawie źle dopasowane kolory, w innym za małe szafki, a trzeci nie będzie pasował do wymiarów kuchni.

Meble spełniające oczekiwania klienta

meble kuchenne na zamówienieCo zrobić w takiej sytuacji? Warto zdecydować się na wykonanie mebli na zamówienie w warsztacie meblarskim. Niestandardowy rozmiar kuchni już nikogo nie dziwi. Mało który projektant dba o to, aby dopasować wielkość pomieszczeń do standardów, względem których wytwarzane są meble. Wszelkie uskoki, kominy oraz udziwnienia tylko komplikują sprawę dopasowania odpowiedniego do pomieszczenia zestawu mebli. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego stolarza z doświadczeniem. Najczęściej realizacja usługi rozpoczyna się od wizyty pracownika firmy w domu inwestora. W tym czasie zostaje zebrana miara oraz ustalone, jakie preferencje i oczekiwania ma konkretna osoba. Warto na tym etapie powiedzieć o wszystkich oczekiwaniach, jakie pojawiają się w naszej głowie, ponieważ na tej podstawie zostanie sporządzony projekt. Bardzo często wybór dotyczy nie tylko koloru frontów szafek, ale także rodzaju zastosowanego do produkcji drewna, rodzajów uchwytów, miejsca na sprzęt gospodarstwa domowego itd.

meble kuchenne na zamówienieMeble kuchenne na zamówienie są wykonywane zgodnie z preferencjami klienta, dlatego mamy pewność, że będą idealnie spełniały nasze oczekiwania. Niestety skorzystanie z usług zakładów meblarskich ma jedną wadę – wykonanie mebli trwa znacznie dłużej niż w przypadku zakupienia ich w sklepie. Trzeba liczyć się z tym, że zamówione elementy dotrą do naszego mieszkania po kilku tygodniach. W zamian zyskujemy jednak bardzo solidne meble, które przez bardzo długi czas będą bezawaryjnie służyć podczas przygotowywania posiłków. Dodatkowym atutem jest również to, że nikt inny nie będzie posiadał takiego samego zestawu mebli kuchennych, więc możemy się nimi pochwalić przed znajomymi. Zakłady meblarskie są w stanie wykonać meble na zamówienie dopasowujące się praktycznie do każdego stylu. Nie ma tutaj znaczenia, czy aranżacja domu ma mieć delikatny charakter stylu skandynawskiego, czy wolimy zdecydować się na bardziej wyraziste barwy i formy.

Co więcej, aby zagwarantować inwestorom jeszcze większy komfort, coraz więcej stolarni oferuje przygotowanie wizualizacji projektu. Takie rozwiązanie pozwala na wprowadzenie ewentualnych zmian oraz zweryfikowanie, czy zaplanowana przez nas kuchnia będzie na pewno wystarczająco funkcjonalna.