Przejdź do treści

Czym kierować się wybierając lampy wiszące?

duże lampy wiszące spotline

Lampy wiszące to podstawowy rodzaj oświetlenia, który znajdziemy niemal w każdej aranżacji. Niemniej obecnie jest ich dostępnych tak wiele rodzajów, że łatwo — mając tyle możliwości, się w tym pogubić. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając lampy wiszące i jakie możliwości w ogóle możemy brać tu pod uwagę?

Wybór lampy wiszącej do naszego domu

duże lampy wiszące spotline Jeśli chodzi o styl, to obecnie znajdziemy bardzo różnorodne lamp wiszące — zarówno te utrzymane w prostych i minimalistycznych formach, jak i klasyczne, masywne żyrandole, które skutecznie będą przykuwać uwagę. Co oczywiste dobór odpowiedniej formy lamp wiszących jest podyktowany estetyką wnętrza, pamiętajmy jednak o tym, że obecnie nie tylko dozwolone, ale bardzo popularne jest mieszanie stylów. Masywna lampa w prostym wnętrzu? Jak najbardziej, będzie to stanowić ciekawy element aranżacji i doskonale przełamie jej klimat. Pamiętajmy jednak o tym, by takie akcenty wybierać z wyczuciem, nie wszytko bowiem zawsze bezie pasowało. Sam styl to jednak nie wszystko, co powinniśmy brać pod uwagę, nie bez znaczenia jest tu także jakość wykonania samej lampy.

duże lampy wiszące spotlineJeśli z wybranego oświetlenia chcemy być zadowoleni przez długi czas i zależy nam na jego funkcjonalności, to postawmy na sprawdzone marki — wówczas będziemy mieli gwarancje komfortu użytkowania i pewność, że za chwile nie przyjdzie nam wymieniać lamp wiszących. Pamiętajmy także o względach praktycznych. Wielkość lamp dobierajmy zawsze, uwzględniając metraż oraz wysokość pomieszczenia, w którym mają one się znajdować. Od tego, w jakim stopniu trafimy z rozmiarem, będzie zależeć to, jak bardzo wygodne będzie to oświetlenie. W wysokich i dużych pomieszczeniach może sobie pozwolić na pokaźne lampy, Zapewnią one tam dobry poziom oświetlenia, jak i nie będą wyglądały ciężko, a też i wizualnie nie pomniejsza one pomieszczenia. Jeśli do tego uwzględnimy aspekt jakościowy to doskonałym wyborem w takiej sytuacji mogą okazać się duże lampy wiszące spotline. Ich stylistka jest na tyle różnorodna, że bez względu na styl aranżacji znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

W przypadku mniejszych pomieszczeń, zdecydowanie lepszym wyborem będą mniejsze, jak i sprawiające wrażenie lżejszych, lampy wiszące. W takim wypadku zamiast jednej centralnej lampy wiszącej możemy sobie pozwolić, na kilka, mniejszych — tym sposobem zapewnimy sobie odpowiednią ilość światła, nie przytłaczając przy tym całej aranżacji. Jak zatem widać, elementów, które powinniśmy uwzględnić przy wyborze lamp wiszących, jest całkiem sporo, stosowanie się do nich ułatwi nam jednak wybór właściwego oświetlenia, z którego z pewnością będziemy zadowoleni.