Przejdź do treści

Na czym polega drukowanie UV?

Drukowanie UV to nowoczesna technologia, która pozwala na uzyskanie wysokiej jakości druku na różnego rodzaju powierzchniach. Papier, płótno, tapety, szkło, drewno czy też blacha – żadna z tych powierzchni nie stanowi problemu dla metody drukowania UV. Druk UV to również naklejki, które dziecko może otrzymać na przykład na szczepieniu. Zastosowanie takiego druku jest różnorodne.

Zalety druku za pomocą UV

drukowanie uv Od nadruków na kabinach prysznicowych i szklanych drzwiach po witryny meblowe, listwy sklepowe i opakowania. Takie wydruki są odporne na promieniowanie UV i wodę. Dzięki tej technologii można z pomysłem wystroić swoje drzwi. Taki druk jest niesamowicie twardy i odporny na wszelkie zadrapania. To przez ciekły polimer, który jest tuszem w drukarce UV. Nadruk zostaje utwardzony i tym samym z postaci ciekłej zmienia się w plastik. Dzięki temu można cieszyć się długotrwałym, pięknem zdobieniem. Inną z zalet tego sposobu drukowania jest między innymi personalizacja wydruków. Polega to na nadaniu numerów seryjnych i tym podobnych, aby później z łatwością odtworzyć wydruk. Pomimo tego, że wzory są naprawdę trwałe, dobrze jest być ubezpieczonym i w razie czego móc ponownie cieszyć się wybranym przez nas wzorem. To będzie również dobry pomysł, gdybyśmy chcieli skorzystać z tego wzoru i umieścić go na czymś innym.

drukowanie uv Oprócz tego drukowanie UV w Gdańsku cieszy się świetną jakością wydruków i piękną, wyraźną kolorystyką. Bogata przestrzeń barwna CMYK pozwala na idealne odwzorowanie kolorów. Wiele firm oferuje własne grafiki, z których klient może bez problemu skorzystać. Oczywiście nie jest to obowiązkowe i zawsze można skorzystać z własnego wzoru. To, co jest bardzo istotne i przemawia za wybraniem druku UV jest fakt, że nadruk jest natychmiastowo suchy i gotowy od ręki. To zdecydowanie skraca proces produkcji i pozwala na oddanie gotowego projektu od razu w ręce klienta. Możliwości druku UV są naprawdę spore. Ta metoda jest również bardzo korzystna dla ludzi. Podczas procesu drukowania nie wydzielają się żadne szkodliwe dla człowieka substancje, a wielokrotny nadruk pozwala na tworzenie uwypuklonych napisów, stworzonych specjalnie dla osób niewidomych. Ponadto brak konieczności przygotowania formy drukowej pozwala na obniżenie kosztów druku UV.

Co prawda koszt druku UV nie jest aż tak mały jak mogłoby się wydawać. Wszystko zależy od rodzaju powierzchni, na jakiej ma być nadruk i liczba metrów kwadratowych. Drukowanie UV w Gdańsku zaczyna się od około 30zł/m2 za tekturę, jednak za druk na pcv twardym zapłacimy ponad 80zł/m2. Czy jest to wysoka cena? To zależy od indywidualnego podejścia.