Przejdź do treści

Czym wyróżniają się ładowarki przegubowe?

ładowarki przegubowe

Ładowarki stosowane są w gospodarstwach rolniczych, ale również na budowach czy podczas robót drogowych. Są w stanie nie tylko usprawnić pracę, ale przede wszystkim odciążyć ciało ludzkie. W związku z tym są bardzo chętnie wykorzystywane, nie tylko ze względu na swoją wielofunkcyjność, ale również popularność, co sprawia, że dostępne są w bardzo dobrych cenach.

Ładowarki z dwuczęściową ramą

ładowarki przeguboweObecnie na rynku wyróżnia się ładowarki kołowe, tzw. skid-steery, a także przegubowe. Pierwsze z nich jak sama nazwa wskazuje wyposażone są w osie skrętne. Drugie charakteryzują się sterowaniem burtowym, a dodatkowo nie posiadają skrętnych kół, w związku z tym kierunek jazdy zmienia się przy wykorzystaniu prędkości obrotowej, co jednocześnie umożliwia zawracanie w miejscu. Z kolei ostatnie z nich dostępne są w wielu rozmiarach. Niezawodne ładowarki przegubowe posiadają dwuczęściową ramę podwozia, która połączona jest specjalnym przegubem z kołami skrętnymi, które znajdują się z przodu, bądź z trzyczęściowym podwoziem. Często wybierane są do pracy na budowie, ponieważ mają tzw. krótki skręt, czyli są w stanie poruszać się w bardzo małym obszarze. Urządzenia te różnią się od wcześniej wymienionych tylko podwoziem. W związku z tym przy pracy będą miały takie same zastosowanie jak ładowarki kołowe, czy skid-steery. Najważniejszą częścią, która ułatwia wielofunkcyjną pracę jest oczywiście osprzęt. Na rynku najpopularniejsza jest zdecydowanie łyżka.

ładowarki przeguboweJednak można również wyróżnić ślimaki, kosze do materiałów sypkich, takich jak pasza, chwytaki do drzew, kamieni, a nawet pług do ziemi i śniegu. Ponadto nowoczesne ładowarki przegubowe mają napęd na cztery koła, oraz wyposażone są w kabiny, które w niektórych modelach są ogrzewane. Dodatkowo w środku może znajdować się radio z dobrymi głośnikami, w związku z tym nie zagłuszane jest ono przez roboty zewnętrzne. Oczywiście cena takie sprzętu zależy od jego wyposażenia. Najprostsze ładowarki dostępne są już od kilku tysięcy, a ich ceny dochodzą nawet do kilkunastu. Jednak nie trzeba od razu kupować takiego sprzętu, można go również wypożyczyć. Nie tylko na jeden dzień, ale na tydzień, a nawet pół roku. Dodatkowo na rynku znajdują się sklepy, które posiadają także używane ładowarki. W związku z tym można nabyć je w przeróżny sposób, najważniejsze jest jednak by spełniały swoje funkcje.

Wybranie odpowiedniego modelu ładowarki nie jest proste. Różnią się one głównie podwoziem i skrętnością kół, jednak w przypadku osprzętu nie odbiegają od siebie. Jest to ich bardzo ważna zaleta, ponieważ niemal do każdego urządzenia można podpiąć nie tylko łyżkę, ale również pług, kosze, czy chwytaki do bali.