Przejdź do treści

Czy deska kompozytowa to najlepszy wybór?

deska kompozytowa

Budowa tarasu to nie tylko ładny wygląd. Przede wszystkim należy skupić się na wyborze odpowiedniego materiału. Przecież skoro zabieramy się za budowę tarasu, na pewno zależy nam na tym, aby służył nam jak najdłużej.

Deska kompozytowa i jej montaż

deska kompozytowaPojawia się co raz więcej możliwości. Jednak dość wiele kontrowersji zdają się wzbudzać deski kompozytowe. Dlaczego? I czy słusznie? Przede wszystkim warto porównać kilka materiałów wybieranych najczęściej do budowy tarasów. Jakie powinniśmy wziąć pod uwagę? Zdecydowanie deski tarasowe kompozytowe powinniśmy porównać z tym jakie korzyści są w stanie zaoferować nam deski tarasowe drewniane. Warto będzie zacząć od kwestii samego montażu tych dwóch materiałów na taras. Może się po pierwszym wrażeniu zdecydowanie wydawać, że deski kompozytowe układa się łatwiej niż te drewniane. Jednak nie można zapominać o tym, że deski drewniane będą wymagały odpowiedniego przygotowania pod względem impregnacji. Oczywiście możemy kupić już takie deski tarasowe przygotowane do montażu, jednak musimy się zastanowić, czy to nie za bardzo zwiększy koszty całej inwestycji. Poza tym również deska tarasowa kompozytowa będzie sprawiała nam spore kłopoty przy wykańczaniu. O ile całe elementy kładzie się naprawdę wygodnie, o tyle jeśli w grę wchodzi przycięcie deski i jej dopasowanie z całą pewnością pojawi się problem. Każda tania deska kompozytowa w Poznaniu jest wyposażona w specjalnego rodzaju uchwyty do mocowania klipsów.

deska kompozytowaNa tej zasadzie montuje się taras z desek kompozytowych. Przy tym jeszcze pojawia się kwestia podłoża. W przypadku desek tarasowych drewnianych stosuje się różnego rodzaju podkłady, typu pianki. W przypadku desek kompozytowych podkłady takie nie wchodzą w grą. Dlatego właśnie szczególnie dużo uwagi musimy poświecić na zrobienie idealnie równej wylewki betonowej. Każda nierówność będzie skracała trwałość naszego tarasu. Deska tarasowa kompozytowa, którą zdecydowanie można kupić w wielu sklepach budowlanych w większych miastach takich jak Poznań. Musimy zdawać sobie sprawę przede wszystkim z tego, że od tego jaka deska tarasowa będzie użyta na naszym tarasie będzie zależała jego trwałość. Drewno tarasowe może okazać się zbyt miękkie, chociaż można się zdecydować na drewno egzotyczne. Z kolei kompozyt ulega bardzo łatwo wyblaknięciu, jest to tworzywo sztuczne bardzo podatne na działanie promieni słonecznych. Jednak to będzie miało znaczenie jedynie przy kwestii estetycznej. Jeśli chodzi o trwałość, to zdecydowanie drewno będzie narażone na więcej czynników, które ją ograniczą. Odpowiednie zabezpieczenie drewna będzie odgrywało z całą pewnością decydujące znaczenie przy utrzymaniu tarasu w jak najlepszym stanie przez długi czas.

Oczywiście obydwa materiały mają zarówno swoje wady jak i zalety. To od nas będzie zależało, które czynniki będą przemawiały do nas najsilniej. Najważniejsze jest, aby wybrać taki materiał, który będzie odpowiedni do naszych warunków finansowych i do naszych oczekiwań od efektu końcowego.