Przejdź do treści

Dlaczego elewacje ze szkła i aluminium są tak atrakcyjne?

  • przez
budynek szklany

Nowoczesne budynki coraz częściej tworzone są z użyciem takich surowców, jak szkło, czy też aluminium. Wynika to z faktu, że tak powstałe budynki mają szereg różnych zalet. Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o ich zwiększonej odporności. Bez wątpienia jednak ich największa zaletą jest ich duża atrakcyjność wizualna.

Elewacje szklane i aluminiowe

budynek szklanyAtrakcyjność elewacji jest bardzo ważna, gdyż aspekty wizualne okazują się być jedynymi z bardziej istotnych, które bierze się pod uwagę podczas budowy budynków użyteczności publicznej. Wykorzystane podczas ich projektowania designerskie elewacje aluminiowo szklane z całą pewnością znacznie zwiększają elastyczność wizualną całego obiektu. Z czym jednak jest to związane? Przede wszystkim z faktem, że w tego typu budynkach na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że w całości są one zbudowane ze szkła. Dochodzi w nich także do odbijania się w fasadzie takich przeszklonych budynków otoczenia, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność tego rozwiązania. Budynki ze szklaną fasadą nie przytłaczają swoim rozmiarem, dzięki czemu taki rodzaj fasady bardzo często stosowany jest w przypadku wielopiętrowych wieżowców. W praktyce jednak okazuje się, że szkło nie jest jedynym surowcem, użytym do ich stworzenia.

 

elewacja szklanaBardzo ważną rolę odgrywają tutaj profile aluminiowe, które ze względu na ich niewielką szerokość w porównaniu do wielkości szklanych paneli, mogą być na pierwszy rzut oka niewidoczne, co odpowiada za niezwykle ciekawy wygląd takich obiektów. Zastosowanie paneli szklanych, z odpowiednimi uszczelniającymi wkładkami jest bardzo ważne by ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne w tego typu budynkach. Z tego również względu, stosuje się do ich budowy panele szklane

, które nie odbijają, ale pochłaniają promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki temu, zjawisko nagrzewania się tych budynków od słońca w miesiącach letnich, może być znacznie ograniczone. Szkło, które został użyty do wzniesienia takich budynków, powinno się oczywiście, cechować również odpowiednim stopnień twardości, który powinien być możliwie jak najwyższy. Dzięki temu

buy amoxil online

, fasada szklano – aluminiowa nie tylko będzie atrakcyjnie się prezentować, ale ten estetyczny efekt zachowa przez długi czas.

W obecnym czasie, z przeszklonymi budynkami można się spotkać w wielu różnych sytuacjach. W kontekście zachowania przez nie odpowiedniej solidności, bardzo ważne jest skonstruowanie ich w oparciu o najwyższej jakości komponenty. Szczególnie ważne jest wybranie do ich budowy twardego szkła, oraz odpornych na odkształcenia kształtowników aluminiowych.

Sprawdź więcej informacji na stronie www.agaluminium.com!