Przejdź do treści

Dlaczego farby w aerozolu zyskują popularność?

Farby w aerozolu zaczynają zdobywać coraz większe znaczenie na rynku wykończeniowym. Ich zaletę stanowi prosty sposób aplikacji, a – co za tym idzie – właściwie brak sprzątania po zakończeniu prac. W przypadku klasycznych emalii, musimy umyć pędzel i tacę w rozpuszczalniku, ponadto powierzchnie, których nie chcieliśmy zabrudzić, musieliśmy wcześniej odpowiednio zabezpieczyć – jeśli tego nie zrobiliśmy, konieczne będzie teraz ich wyczyszczenie.

Spray deco color w różnych kolorach

spray deco colorPrzy farbach w aerozolu, nie musimy martwić się takimi sytuacjami. Spray Deco Color to farba dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej. Może być stosowana na różnego rodzaju podłoża – nie tylko metalowe, ale także drewniane czy powierzchnie z tworzyw sztucznych. Dzięki takiej farbie możemy w prosty sposób zmienić kolor ramy roweru czy odnowić stare, drewniane meble. W ofercie producenta dostępne są także produkty, które można stosować bezpośrednio na tkaniny, styropian, a także kwiaty sztuczne i…żywe – tego typu spraye cieszą się popularnością wśród artystów oraz projektantów wnętrz. Stworzona powłoka jest odporna na promieniowanie UV, na działanie wody, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo zastosowany podkład może zwiększyć przyczepność. Wśród propozycji znajdziemy także lakiery pozwalające na satynowo-matowe wykończenie, dające efekt metalu chromowanego, a także lakiery fluoroscencyjne.

spray deco colorTe ostatnie – dzięki właściwościom odbijania światła – sprawdzą się między innymi wtedy, jeśli chcemy zwiększyć widoczność jakiegoś przedmiotu czy oznaczyć miejsca niebezpieczne. Spraye od Deco Color wykorzystywane są również przez fanów ASG – seria antyrefleksyjnych farb do skutecznego kamuflażu sprawdza się nie tylko przy maskowaniu, ale i przy renowacji sprzętu wojskowego. Z kolei miłośnicy tuningu wizualnego często decydują się na spraye z serii do malowania felg, kołpaków i zderzaków. Dzięki nim możemy w szybki sposób uzyskać dowolny kolor każdego z wymienionych elementów auta. W ofercie znajdują się nawet środki do malowania zacisków hamulcowych. Mimo iż aplikacja sprayu jest niezwykle prosta i może podejmować się jej każdy, aby uzyskać najlepsze efekty, należy pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu podłoża – jego gładkość będzie wpływała na jakość uzyskanej powłoki, dlatego powierzchnia przed nałożeniem farby powinna być wyczyszczona, odtłuszczona i przeszlifowana.

Przed aplikacją nie zapominajmy też o wstrząśnięciu pojemnika – choć dla niektórych ta czynność może wydawać się zbędna, jest ona konieczna, gdyż pigment osiada na dnie pojemnika – potrząśnięcie jest więc konieczne dla uzyskania prawidłowego krycia. Pamiętajmy też o tym, że zamiast jednej grubej warstwy, należy nakładać kilka warstw cienkich.