Przejdź do treści

Dlaczego syntetyczna trawa stała się modna?

trawa

Nowe trendy w architekturze i aranżacji wnętrz bardzo szybko się zmieniają. Są jednak elementy wyposażenia, które pozostaną modne przez dłuższy czas. Mowa tu między innymi o syntetycznych trawnikach, które coraz częściej można zauważyć już nie tylko w ogrodach czy publicznych terenach zielonych, ale również w domach.

Zachwycająca wykładzina z trawy

trawaJest to nowoczesne podejście do udekorowania pomieszczeń, które może wiązać się z krytyką, jednak ostatecznie okazuje się, że jest to bezpieczne, oryginalne i ciekawe zastosowanie sztucznych materiałów. Pierwsze obawy związane z montażem syntetycznych trawników dotyczą bezpieczeństwa. Niektóre osoby uważają, że umieszczenie wykładzin w domach to dodatkowe ryzyko pożaru. Dlaczego zatem mimo potencjalnego zagrożenia syntetyczny trawnik wciąż pozostaje modny? Jest tak dlatego, że jego producenci wykorzystali materiały niepalne. Nawet podczas bezpośredniego starcia z ogniem, wykładzina nie stanie się łatwopalnym przedmiotem. Można zatem bezproblemowo umieścić ją w domach i sklepach. Producent powinien jednak umieścić informacje o tym przy sprzedawanym wyrobie. Oprócz niepalności sztuczna trawa jest także bezpieczna dla środowiska, nie emituje żadnych szkodliwych substancji.

trawaModna wykładzina przypominająca trawnik nie tak szybko zostanie zapomniana. Trend jest na tyle silny, gdyż korzystają z niego właściciele hotelów i sporych przedsiębiorstw, a sam produkt zachwyca swoim niepowtarzalnym, pięknym wyglądem. Syntetyczny trawnik jest niemalże wierny naturalnym roślinom i zarówno z bliska, jak i daleka będzie prezentował się genialnie. To nie wszystko, czym zachwyca ta modna wykładzina – trawa sztuczna posiada naturalnie postrzępione źdźbła, a umieszczona na parkingu firmy czy w obiektach publicznych momentalnie poprawi wizerunek instytucji bądź przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, że tego typu trawnika nie trzeba podlewać, nawozić ani kosić. Raz ułożony nie utraci swoich walorów estetycznych nawet pomimo upływu kilku lat. To niedroga inwestycja, którą warto się zainteresować. Kolor syntetycznych trawników jest nieporównywalnie piękny.

Momentalnie zwróci się uwagę na miejsce, w którym został on ułożony – czy to jest ogród, plac zabaw czy boisko. Warto obejrzeć zdjęcia, na których przedstawione są propozycje ułożenia takich trawników. Można je znaleźć na stronie internetowej niektórych producentów. Przedstawiciele firm odpowiedzą na wszystkie pytania, w tym przeprowadzą klienta przez cały proces tworzenia sztucznego trawnika pod indywidualne zamówienie.