Przejdź do treści

Dlaczego warto wybrać do domu fototapetę 3D?

fototapeta - drewno

fototapetaFototapeta, czyli rodzaj wielkoformatowego zdjęcia na ścianę, skutecznie wypiera tradycyjne tapety i obrazy. Dzięki fototapetom można stworzyć w pomieszczeniu absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny klimat rodem z dowolnego miejsca na Ziemi. Wyjątkowe widoki z różnych zakątków, słynne fotografie, powiększone wielokrotnie przedmioty, np. kwiaty czy ziarna kawy – to wszystko i jeszcze więcej można znaleźć wśród wzorów fototapet.

Fototapety 3D wyróżniają się na tym tle, ponieważ dzięki widokowi, jaki został na nich przedstawiony, tworzą iluzję optyczną. Zwykłe zastosowanie odpowiedniej perspektywy i skorzystanie ze zdjęcia zrobionego na wysokości wzroku przeciętnej osoby pozwala na stworzenie złudzenia znacznie fototapeta większej przestrzeni lub zrobienia z fototapety okna na świat. Dzięki fototapetom przedstawiającym np. ogród, most, drogę czy kolumnadę nawet najmniejsze pomieszczenia mogą znacznie zyskać na wyglądzie i wydawać się o wiele większe.

Fototapety 3D stworzone ze zdjęć tworzą wrażenie głębi, natomiast te z wzorami abstrakcyjnymi i geometrycznymi pozwalają optycznie zmienić jego kształt, zakrzywić go, a czasem nawet zamaskować błędy w budowie, takie jak nierówne ściany, posiadają więc funkcje nie tylko estetyczne. Przede wszystkim jednak to niezwykłe wrażenie, jakie sprawiają, jest powodem ich popularności.

fototapeta 3DFototapety na odpowiednim podkładzie i zabezpieczoną powierzchnią (np. dzięki laminowaniu) nadają się do każdego pomieszczenia, także przedpokoju, kuchni i łazienki. Łatwość ich nakładania i usuwania sprawia, że można je wykorzystać do całkowitej metamorfozy wnętrza w jedno popołudnie. A jeśli określony widok się nam znudzi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby szybko go wymienić.

   fototapeta 3D