Przejdź do treści

Dlaczego warto wybrać ogrodzenia metalowe?

  • przez
ogrodzenie metalowe

Każdą działkę należy ogrodzić, tak by każdy wiedział, że na nasz teren nie można wchodzić. Ogrodzenie pełni funkcję zabezpieczenia, uniemożliwia lub utrudnia włamanie się, sprawia, że nikt bez naszej zgody nie wejdzie na działkę. Stanowi także ,,ramę” dla ogrodu, a dobrze dobrane będzie pełniło funkcję dekoracyjną.

Ogrodzenie metalowe — najczęściej wybierane

ogrodzenie metaloweTrzeba jednak wybrać odpowiednie ogrodzenie, by móc się nim cieszyć przez lata. Obecnie w sklepach budowlanych można znaleźć wiele ciekawych opcji. Są ogrodzenia z betonu, z drewna, czy nawet z tworzyw sztucznych. Jednak najlepsze i najpopularniejsze są ogrodzenia metalowe. Wśród nich także można wyróżnić kilka ciekawych produktów. Najtańsza jest siatka ogrodzeniowa. Wykonana jest z metalowego drutu ułożonego tak, że tworzy on kształt karo. Na górze zaś zostają ,,luźne” końcówki drutów, które dodatkowo zabezpieczają działkę przed złodziejem – nadzianie się na nie z pewnością byłoby bardzo bolesne. Siatkę można łączyć też z drutem kolczastym. Ten typ ogrodzenia wymaga betonowej podmurówki, w którą to wsadza się słupki, na których rozwiesza się siatkę. Zaletą siatki jest szybkość montażu i atrakcyjna cena, wadą zaś niska trwałość. Siatka może się wyginać, a do tego z czasem będzie korodować.

ogrodzenie metaloweDruga opcja to ogrodzenia panelowe. Jak sama nazwa wskazuje mają one formę paneli – zwykle długość nie przekracza dwóch metrów. Są wykonane z mocnego

puttygen.biz

, sztywnego drutu, który się nie wygina i nie odkształca jak siatka ogrodzeniowa. Panele także montuje się na podmurówce betonowej. Każdy panel montowany jest śrubami do kolejnego paneli lub do słupka. Całość prezentuje się bardzo estetycznie, a samo ogrodzenie jest bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia. Wadą takiego rozwiązania może być wysoka cena. Trzecia opcja to ogrodzenie aluminiowe. Składa się ze

,,sztachet” ułożonych poziomo, gęściej lub rzadziej w zależności od tego jaki chcemy mieć prześwit. Zwykle takie ogrodzenie łączy się z betonowymi słupkami – między nimi mocuje się właśnie takie poziome panele. Całośc jest z pewnością bardzo trwała i wygląda niezwykle oryginalnie. Wadą jest z pewnością cena, jak również długi czas wykonania całości. Trzeba czekać aż zaprawa zaschnie, by przejść do dalszych etapów montażu.

Podsumowując, jak widać jest wiele opcji jeśli chodzi o ogrodzenia metalowe. Można kupić siatkę ogrodzeniową, ogrodzenia panelowe czy inne. Sprawdzą się one zarówno do grodzenia działki prywatnej, jak również do ogrodzenia siedziby firmy. Z pewnością warto kupić takie ogrodzenia i zadbać o bezpieczeństwo.