Przejdź do treści

Drewniane meble do łazienki

meble łazienkowe

Wybierając meble do wyposażenia naszej łazienki chcemy, żeby łączyły w sobie wysokiej jakości wykonanie, wytrzymałość i piękny wygląd. Jednym z materiałów, który cechuje się wytrzymałością i estetyką wyglądu, jest drewno. W wystroju łazienki i kuchni szczególnie poleca się meble dębowe, ponieważ jest to materiał najbardziej odporny na wilgoć i temperaturę wśród rodzimych gatunków.

Drewniane meble na lata

meble łazienkoweRównie wytrzymałe i piękne mogłoby być drewno egzotyczne, jednak zakup mebli z takiego surowca wiąże się ze sporym wydatkiem. Odpowiednio pielęgnowane drewniane meble powinny służyć nam na długie lata. Cechują się też dużą uniwersalnością, komponują się niemal z każdym stylem. Masywna, drewniana szafka pod zlew będzie podkreślać klasyczny wystrój, prosty drewniany blat będzie się pięknie komponował z nowoczesną, geometryczną umywalką. Każdy odcień drewna ładnie prezentuje się w połączeniu z czystą bielą, która tak często występuje w łazience. Najczęściej drewniane meble łazienkowe to szafy i blaty pod umywalkę, jednak występują też podwieszane szafki i słupki z drewna. Wśród wielu ofert sklepowych możemy wybierać te o naturalnych odcieniach, z widocznymi słojami, lub malowane na przeróżne kolory. Każde dodadzą wnętrzu charakteru i ciepła. Duże, podłużne szafy dobrze sprawdzą się pod nowoczesną umywalką, a ich nowoczesny styl można dodatkowo podkreślić oświetleniem LED.

meble łazienkoweMasywne blaty z nieociosanych desek i widocznymi słojami będą wyjątkowym tłem dla dużych, kamiennych umywalek. W klasycznej łazience minimalistyczne, podwieszane szafki dodadzą wnętrzu ciepła i swojskiego charakteru. Możemy wybierać spośród wielu sklepowych produktów lub zainwestować w meble stworzone specjalnie pod nasze preferencje. W pierwszym wypadku zwróćmy uwagę na gwarancje producenta – im dłużej trwa, tym lepiej. Jeśli decydujemy się na meble stworzone na wymiar, upewnijmy się, że będą odpowiednio zaimpregnowane przed wilgocią i temperaturą. Te niemalowane stworzą oryginalną mozaikę słojów, jednak nie zapominajmy, że dąb można wielokrotnie malować. Drewniane meble prezentują się estetycznie zarówno na tle surowych kafelek, jak i w połączeniu z ciepłymi drewnianymi panelami. Dbajmy też o odpowiednią pielęgnację naszych mebli.

Utrzymujmy się w możliwie jak najmniej wilgotnym środowisku – dobrym rozwiązaniem są łazienki z oknem, które można regularnie wietrzyć i osuszać. Do mycia drewnianych mebli wystarczy zazwyczaj zwilżona, miękka ściereczka. Ostre gąbki mogłyby zarysować drewno i pozbawić go miłej w dotyku gładkości.