Przejdź do treści

Garaż z drewna

Nie tylko wygląd zewnętrzny domu wpływa na to, jak postrzegana jest prywatna posesja. Jeżeli zależy nam na tym, aby prezentowała się naprawdę dobrze, warto zadbać o to, by wszystkie budynki znajdujące się na jej terenie odznaczały się estetycznym wyglądem. Jakie to budynki? Oczywiście chodzi tutaj między innymi o garaż.

Garaże pasujące do otoczenia

podwójny garaż drewnianySamochody są wrażliwe na warunki atmosferyczne, czasami na skutek intensywnych opadów może na karoserii pojawiać się rdza, jeżeli pojazd miał rysę, której nie zauważyliśmy. To sprawia, że przestaje dobrze wyglądać. Jednakże możemy chronić nasze pojazdy w garażach, dzięki czemu będą one miały bezpieczne warunki, co wydłuży ich trwałość. Jaki garaż zatem postawić na swojej prywatnej posesji? Pierwsza kwestia dotyczy tego, czy ma to być garaż pojedynczy czy może podwójny – zależy to oczywiście od tego, ile samochodów posiadamy na rodzinę. Warto myśleć przyszłościowo – jeśli teraz nie mamy jeszcze drugiego samochodu, ale w niedalekim czasie (na przykład za rok czy dwa) zamierzamy go mieć, lepiej od razu postawić podwójny garaż, ponieważ potem będzie problem z dobudowywaniem dodatkowego obiektu pod drugi samochód. Póki nie mamy jeszcze drugiego auta, ta niewykorzystana część podwójnego garażu może nam służyć na przykład do przechowywania narzędzi gospodarczych, ogrodniczych.

podwójny garaż drewnianyByć może mamy rowery, możemy trzymać je właśnie tam. A z jakiego materiału powinien być wybudowany taki garaż? Niskie murowane obiekty z płaskimi dachami nie prezentują się za dobrze, dlatego jeżeli zależy nam na estetyce, o wiele lepiej jest postawić na podwójne garaże drewniane. Drewno zawsze prezentuje się wyśmienicie i doskonale dopasowuje się do otoczenia. Wygląda gustownie i równocześnie delikatnie, dzięki czemu nie przytłacza. Taki drewniany garaż będzie idealnie prezentował się na posesji. Jeżeli zależy nam na wrażeniu lekkości, możemy wybrać garaż z drzwiami oszklonymi zamiast pełnymi. Oprócz tego taki garaż może mieć boczne drzwi, którymi będziemy mogli wchodzić do środka bez otwierania bramy (jeżeli tylko idziemy pielęgnować samochód a nigdzie nim nie wyjeżdżamy). Na dwa samochody wystarczy obiekt o powierzchni całkowitej 35 m2. Takie garaże z drewna znajdziemy na rynku całkiem niedrogo.

Warto jeszcze powiedzieć, że są to obiekty ekologiczne – drewno może być później ponownie wykorzystane. Słowem podsumowania, garaż to podstawowy obiekt budowlany, który znaleźć możemy na każdej prywatnej posesji, samochody nie są bowiem dziś luksusem a zwykłą rzeczą. A drewniany garaż na pewno będzie prezentował się dobrze.