Przejdź do treści

Gdzie sprawdzą się rolety rzymskie?

  • przez
rolety rzymskie

Podczas poszukiwań odpowiedniej metody na przesłanianie okien, nikt nie jest skazany jedynie na nudne zasłony, bądź też surowo wyglądające żaluzje. Dostępne są bowiem takie metody, które pozwalają na przysłonięcie okna, jednocześnie poprawiają wygląd danego pomieszczenia. Umożliwiają to różnego rodzaju rolety.

Zastosowanie rolet rzymskich

rolety rzymskieSą bowiem dostępne w sprzedaży modele, które prezentują się niezwykle atrakcyjnie, a z drugiej strony zachowują pełną funkcjonalność, której można od nich oczekiwać. Pozwalają to to szczególnie luksusowe rolety rzymskie – łódź jest miastem gdzie korzysta z nich bardzo duża liczba osób. Zadanie oraz sposób działania tych rolet jest bardzo podobny, do zasłon. Różni je jednak fakt, że rolety zasłaniają okno od góry, nie od boku, jak ma to miejsce w przypadku zasłon .Dodatkowo, takie rolety można zablokować w praktycznie dowolnej pozycji na wysokości okna. Tym samym, możliwe jest pozostawienie odkrytej jedynie jego dolnej części. Cechą charakterystyczną takich rolet, porównując je z tymi tradycyjnymi, jest fakt, że są one cały czas widoczne nawet, gdy są całkowicie zwinięte. Tworzą one nad oknem bardzo atrakcyjnie się prezentujący, dekoracyjny zwój tkaniny.

 

roletyZalet rolet rzymskich jest bardzo dużo. Jedną z bardziej istotnych jest fakt, że można je bez żadnych problemów zdjąć w celu ich uprania. Jest to spora przewaga takich rolet and żaluzjami, oraz także, innymi rodzajami rolet. Rolety takie mają tą cechą wspólne z zasłonami, że podobnie do nich, rolety takie można zmieniać. Zmiana rolet może być uwarunkowana na przykład nadchodzącym okresem świątecznym, czy też chęcią zmian w wystroju danego pomieszczenia. Rolety rzymskie są szczególnie przystosowane do mniejszych pomieszczeń. Wszystko dlatego, że wymagają pozostawienia naprawdę minimalnej ilości wolnej przestrzeni po bokach okna. Jest to ich ogromna przewaga nad zasłonami. Cechą dla nich typową jest również fakt, że nie zasłaniają one przestrzeni poniżej parapetu, dzięki czemu można ją swobodnie zagospodarować według uznania. Na przykład, można tam zamontować kaloryfer, którego ciepło nie będzie tłumione przez materiał, jak w przypadku zasłon.

Popularność różnego rodzaju rolet stale rośnie. Wynika to przede wszystkim z ich bardzo dużej różnorodności, co pozwala je stosować w przypadku bardzo różnych pomieszczeń. W przypadku tych mniejszych, zdecydowanie najlepiej mogą się sprawdzić rolety rzymskie. Nie zajmują one bowiem zbyt dużo wolnego miejsca, jednocześnie prezentując się niezwykle atrakcyjnie, niezależnie od tego czy są zwinięte czy rozwinięte.

Więcej informacji znajdziesz na stronie veodesign.pl!