Przejdź do treści

Inwestycja w basen kąpielowy do ogrodu

baseny kąpielowe

W obecnej sytuacji rynkowej basen nie jest już zarezerwowany wyłącznie dla osób z zasobnym portfelem. Na rynku jest mnóstwo rozwiązań dopasowanych do różnego rodzaju klientów. Poszczególne baseny plasują się na wielu półkach cenowych.

Baseny kąpielowe – rodzaje i ceny

baseny kąpieloweOczywiście nadal można skorzystać z drogich i ekskluzywnych rozwiązań, które będą wiązać się ze sporymi kosztami i długotrwałymi robotami ziemnymi oraz pracami instalacyjnymi, ale nie jest to wymagane. Z drugiej strony mamy do czynienia z basenami wykonanymi z tworzyw sztucznych, które można złożyć na trawniku i korzystać z nich jeszcze tego samego dnia. W razie konieczności można też rozłożyć basen zyskując w ten sposób więcej miejsca w ogrodzie. Wiadomo, że producent basenów może stosowań różne rozwiązania konstrukcyjne, ale zazwyczaj są to bardzo kompaktowe konstrukcje. Teoretycznie baseny kąpielowe wykonywane z tworzywa sztucznego mogą osiągać całkiem spore rozmiary, ale zazwyczaj są one kojarzone z mniejszymi powierzchniowo basenami, które są dosyć przystępne cenowo. Nieco inne cechy charakterystyczne mają za to baseny ogrodowe stanowiące najczęściej bardziej złożone i pracochłonne konstrukcje, które wymagają w wielu przypadkach pewnych prac ziemnych. Naturalnie osiągnięty w ten sposób efekt może być o wiele bardziej efektowny i trwały, ale z drugiej stron w ten sposób zajmujemy pewien obszar w sposób stały.

Wiadomo, że zadaszenia basenów podnoszą końcową cenę, więc jeżeli nie jest to w naszym przypadku niezbędny element to warto zastanowić się czy rezygnacja z niego nie będzie dobrym pomysłem. Oczywiście zadaszenia basenów mogą osłaniać zarówno baseny ogrodowe, jak i baseny kąpielowe.