Przejdź do treści

Izolacja budynków mieszkalnych

izolacja budynków

Bardzo modne oraz popularne stało się budowanie domów pasywnych. Jednak, czym są te domy pasywne, jak je scharakteryzować? Jeśli ktoś nie interesuje się budownictwem, to odpowiedz na to pytanie może być trudna.

Izolacja budynków pasywnych w nowoczesnym budownictwie

izolacja budynkówDomy pasywne są domami energooszczędnymi, a więc zastosowane w nich technologie oraz użyte materiały do budowy pozwalają na oszczędzaniu energii cieplnej, a czasem także elektrycznej. W takich domach pasywnych liczy się izolacja budynków Warszawa. I nie chodzi tu tylko o izolację termiczną ale także o izolacje przeciwwodne. Dobrze wykonane hydroizolacje, szczególnie taka izolacja fundamentów pozwoli na unikanie w późniejszym czasie podczas użytkowania korzystania z usługi, jaką jest iniekcja ciśnieniowa. W Warszawie istniej chyba największa liczba firm, która zajmuje się właśnie iniekcją źle zaizolowanych budynków. Domy pasywne, to nie tylko energooszczędność, ale także wytwarzanie własnej energii, jak i korzystanie z urządzeń, które pozwolą na zachowanie energooszczędności. Do takich urządzeń można zaliczyć pomy ciepła, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, kominki powietrzne, kominki z płaszczem wodnym, jak i wentylacje mechaniczną. Jeśli chodzi o kominki w domach pasywnych, to nie muszą być one tylko ozdobą salonu orz służyć do dogrzewania tego miejsca. Można także kominki wykorzystywać do ogrzewania całości domu. Kominki powietrzne do ogrzewania całego domu korzystają ze specjalnej instalacji. Instalacja ta umożliwia podgrzane powietrze przetransportować do pomieszczeń. Także kominki z płaszczem wodnym umożliwiają ogrzewanie wszystkich pomieszczeń w domu pasywnym. Kominki te posiadają specjalną komorę z czynnikiem, którym najczęściej jest woda, zbiornik ten otacza komorę spalania.

Spaliny jak i ogień nagrzewają ciecz, która znajduje się w zbiorniku. Następnie ta woda przy pomocy instalacji, dociera do odbiorników – grzejników, które znajdują się w każdym z pomieszczeń, które chcemy ogrzewać ciepłem z kominków.