Przejdź do treści

Jak dobrać meble dębowe do jadalni?

Jadalnia

Meble dębowe to bez wątpienia klasyka, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. Meble dębowe nadają wnętrzu niebanalnego stylu, a czasem nawet poważnego charakteru. Dobrać odpowiednie meble dębowe, a do nich inne elementy wystroju wnętrz, nie jest łatwo. Tak samo rzecz ma się z wystrojem jadalni. Meble dębowe najczęściej kojarzą się z ciężkim wyposażeniem, z ciemnymi kolorami. Jednakże meble z tej odmiany drewna obecnie często nie przypominają swoich dawnych odpowiedników, wykonywanych z litego drewna.

Nowoczesne meble dębowe do każdej jadalni

JadalniaWe współczesnych wnętrzach najczęściej stawia się na lekkość i na przestronność. Meble dębowe współcześnie również wpasowują się w ten trend. Projektowane są i produkowane w jaśniejszych kolorach, a cała bryła mebli jest lżejsza. Meble projektowane są w trosce o prostotę, nie posiadają zdobień i ciężkich dodatków. Dzięki temu można bez problemu je zestawiać z kolorami, które dominują we współczesnej architekturze. Obecnie stawia się na jasne kolory. Wszechobecna biel i mocne kolory to znaki szczególne współczesnych mieszkań. Tak samo rzecz ma się z wystrojem jadalni. Teraz jadalnia to przede wszystkim pomieszczenie, które ma być przestronne. Najważniejszym meblem każdej jadali jest bez wątpienia stół. Stoły obecnie wykonywane są w jasnych kolorach, a ich forma jest prosta. Stół dobierajmy oczywiście w zależności od indywidualnych potrzeb. Możemy na rynku znaleźć rozkładane stoły dębowe, okrągłe, lub długie, mogące pomieścić dużą ilość osób na raz. Nowoczesne meble dębowe do jadalni, to także takie wyposażenie jak kredensy czy szafki, w których trzymać można naczynia. Współcześnie warto postawić na takie meble o lekkiej bryle konstrukcyjnej.

JadalniaWtedy akcent możemy położyć na dodatkach do jadalni – dywanach, żyrandolach, obrazach. Świetnie wyglądają także kolorowe dodatki dekoracyjne. Jeżeli zainwestujemy w przeszklony kredens, w jego środku świetnie będą się prezentowały kolorowe naczynia. Nie zapominajmy także o krzesłach – te oczywiście dobierane są najczęściej do stołu. Do nich także możemy dobrać kolorowe dodatki, np. poduszki. Oczywiście kolorowy wystrój wnętrz jest opcjonalny. Dla osób, które stawiają na monochromatyczność, dębowe meble również polecane. Nowoczesne meble wykonane z dębu są jasne i posiadają proste kształty. Można rozważyć zakup całej kolekcji mebli do jadalni. Dzięki temu można uniknąć problemu nietrafnego dobrania poszczególnych elementów wyposażenia.

Meble dębowe to klasyka, która teraz wraca w nowej, odświeżonej odsłonie. Nie trzeba się martwić, że swoim wyglądem zdominują wnętrze, albo że nie będą pasowały do jadalni. Ilość takich mebli dostępnych na rynku jest olbrzymia i są one w stanie wpasować się bez problemu w niemalże każde, współczesne wnętrze.