Przejdź do treści

Jak dobrze zamontować okna?

okna

W każdym budynku muszą się znaleźć okna. W domach będzie ich więcej niż na magazynie, w biurowcach mogą być nawet przeszklone całe ściany

buy levitra cheap

, podczas gdy w fabryce będą tylko małe, okrągłe świetliki. Jednak bez okien nie miałoby się w pomieszczeniach dostępu do światła słonecznego (sztuczne nigdy go nie zastąpi), ani do świeżego powietrza (rekuperacja potrafi zdziałać cuda, jednak otwarcie okien daje inny efekt).

Prawidłowa instalacja okien

oknaDo wyboru są okna standardowe i wzmacniane, dwu i trzyszybowe, z ramami wykonywanymi z metalu, czy z tworzywa sztucznego. Jednak w kwestii okien zawsze najważniejszą rolę odgrywa ich właściwa instalacja. Źle zamocowane okna nie tylko będą brzydko wyglądały, ale także nie będą spełniały swojej roli np. jako części izolacji. Warto zatem zamawiać okna z montażem w Wielkopolsce. Profesjonaliści wiedzą jak powinny być instalowane okna, jakie dobrać materiały montażowe, na co trzeba zwracać szczególną uwagę. Na pewno pierwsza rzecz do przygotowanie otworu okiennego. Ściany muszą być równe, bo bez tego nie da się równo zamontować okna. Otwór powinien być niewiele większy niż okno. Nie może być mniejszy, bo okno się nie zmieści. Jednak jak będzie za duże, to wkręty nie będą sięgać (będą za krótkie), trzeba będzie też dawać więcej pianki montażowej między oknem a ścianą. Ważne są też oczywiście same wkręty.

oknaMuszą być naprawdę solidne, ta by wytrzymały ciężar okna i dobrze wbiły się w ścianę. To od nich zaczyna się montaż okien – wkręty przywiera się po bokach, by rama okienna dobrze się trzymała. Potem robi się parapet, czy też wypełnia przestrzeń rozprężającą się pianką montażową. Piankę potem zabezpiecza się z dwóch stron foliami paroszczelnymi lub paroprzepuszczalnymi. Jak sama nazwa wskazuje jedna z nich zapobiega dostawaniu się wilgoci do wnętrza, a druga pozwala jej przenikać by ne gromadziła się w ścianie. Folia jest klejona, tak że potem zniknie pod tynkiem i nie będzie widoczna. Po montażu ramy okiennej montuje się na niej drzwiczki. Montaż całości byłyby trudniejszy, bo okno byłoby cięższe. Najważniejsza rzeczy przy montażu to sprawdzić jego szczelność

, czy na pewno nie czuć chłodnego powiewu przy łączeniach. Nikt nie chce marznąć w domu.

Kończąc rozważania, zamówienie w sklepie czy u producenta okien wraz z montażem z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem. Sprzedający chętnie podpowiedzą odnośnie wyboru samego okna, jak również kupujący ma pewność, iż prace budowlane zostaną wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. Taka inwestycja zawsze będzie trafiona.