Przejdź do treści

Jak działa odkurzacz basenowy?

  • przez

Decydując się na własny basen lub będąc właścicielem publicznej pływalni, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt do konserwacji niecki. Czystość w basenie to podstawa. Niefiltrowana woda może gromadzić bowiem glony, zanieczyszczenia oraz szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje. Nie wszystko można usunąć mechanicznie za pomocą prostych narzędzi. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem będzie zakup przeznaczonych do czyszczenia dna basenu odkurzaczy. Jest to najlepsza inwestycja dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się przejrzystą wodą w basenie na długi czas.

Odkurzacz basenowy – sposób działania

Zadaniem sprzętów do oczyszczania basenów jest przede wszystkim usuwanie glonów i zanieczyszczeń zarówno z linii wody, jak i z samego dna zbiornika bez konieczności wypuszczania z niego wody. Jest to więc nie tylko prosty, ale i ekonomiczny patent na utrzymanie basenu w czystości. Do wyboru są dostępne obecnie zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe modele na baterie. Te ostatnie umożliwiają swobodną pracę, bez konieczności podłączania węży czy przewodów. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku oczyszczania dużych zbiorników. Większość nowoczesnych odkurzaczy sunie po dnie basenu na umieszczonych na spodzie konstrukcji kółkach. Są to urządzenia, które montuje się łatwo i sprawnie – nie wymagają także stosowania narzędzi. Są wyposażone w praktyczne worki na odpady, które również nie sprawiają problemów przy opróżnianiu.

Innowacyjny odkurzacz basenowy umożliwia szybkie zaprowadzenie porządku zarówno na dnie, jak i na powierzchni wody. Większość współczesnych modeli posiada wygodny teleskopowy wysięgnik, który zapewnia łatwą regulację pozycji do potrzeb użytkownika. Dzięki nowoczesnym typom odkurzaczy uzyskuje się nieskazitelnie czystą wodę. Niweluje to przykre zapachy, a także mętny kolor wody. Zapobiega także tworzeniu się śliskiej powierzchni na dnie basenu. Wybierając właściwy odkurzacz, warto zwrócić uwagę, czy jest on uniwersalny, czyli czy nadaje się do basenów o dowolnym kształcie i strukturze.

Najlepsze odkurzacze sprawdzą się do niecek okrągłych i prostokątnych, zarówno murowanych czy ceramicznych, jak i tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Nie przysparzają także problemów przy transporcie i są wstrząsoodporne. W przypadku większych typów odkurzaczy warto zaopatrzyć się także w niezwykle praktyczny wózek transportowy. Dostępne są też modele sterowane przez aplikacje. Ważnym aspektem w przypadku doboru odkurzacza są też jego filtry. Najlepsze z nich wyłapują nawet najdrobniejsze cząstki zanieczyszczeń o średnicy kilku mikrometrów.