Przejdź do treści

Jak montowane jest szkło lacobel w Częstochowie?

lacobel częstochowa

Lacobel jest to szkło, które z jednej strony jest pokryte warstwą lakieru. Jest to na pewno niebanalny sposób na wykończenie swoich wnętrz. 

Łatwość oraz szybkość montażu, to cecha, która na pewno charakteryzuje lacobel Częstochowa jest miastem, gdzie jedna z firm zajmuje się wytwarzaniem oraz montażem takich elementów. Lacobel przez dana firm jest mocowane na ścianie na szynach. Dolna szyna jest przyklejana do blatu przy pomocy kleju montażowego. Górna szyna jest mocowana na klipsach, które są przytwierdzane do ściany kołkami. Tafle lakierowanego szkła są wsuwane w szyny. Taki sposób mocowania jest tylko i wyłącznie możliwy, gdy ma się dostęp przynajmniej do jednego boku. W przypadku gdy tak nie jest, to montaż płyt lacobel odbywa się na śruby. W tym przypadku jest wykonywana odpowiednia ilość otworów, które pasują do elementów montażowych płyt. Takie otwory najczęściej są wykonywane w narożnikach. Śruby, aby nie były widoczne zasłaniane są nakładkami. W przypadku, gdy za szkłem ma się znajdować oświetlanie, to szyby są montowane na dystans od ściany. W tym przypadku pracownicy danej firmy nie uszczelniają przerw, które znajdują się między blatem, a szkłem.

Podsumowując, lacobel można montować na dwa sposoby:

  • na szynach,
  • na klej,
  • na śruby.

lacobel częstochowaLacobel jest materiałem, który j
est trwały orz wytrzymały.Poza tym jest odporny na wysokie temperatury, dlatego znalazł swoje zastosowanie głównie w kuchni. Łatwo jest je utrzymać w czystości, dzięki swojej jednolitej powierzchni. Również tafle tego szkła są odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu nie będą blaknąć z czasem.