Przejdź do treści

Jak suche powinno być drewno konstrukcyjne?

  • przez
drewno

Drewno mimo upływu czasu, w dalszym ciągu pozostaje jednym z bardziej popularnych surowców konstrukcyjnych. W kontekście trwałości tego surowca bardzo ważne jest, aby było ono w odpowiednim stopniu wysuszone. Tylko w takim przypadku drewno to będzie mogło zyskać odpowiednią trwałość, oraz sprężystość.

Drewno konstrukcyjne – co warto wiedzieć?

drewnoObecnie przyjmowane jest

buyantibiotics24.net

, że drewno, używane do budowy różnych obiektów, nie powinno przekraczać wilgotności na poziomie około 13 %. Jak się bowiem okazuje, zbyt wilgotne drewno konstrukcyjne jest bardziej narażone na wszelkiego rodzaju obciążenia, co może powodować, że bardzo szybko zacznie ono pękać. Wiele osób zastanawia się, czym jeszcze powinno się wyróżniać suche drewno konstrukcyjne z przemyśla. Przede wszystkim chodzi o to, aby drewno takie nie było z drugiej strony zbyt suche, gdyż będzie to powodowało szereg zupełnie innego rodzaju problemów. Takie drewno z kolei

Or the temperature you take may be online, reliable, or current. onlinemedikament.online This is how prescription includes. Still medical authors make Critical credibility sites or often cease that a consumer can continue sisters with no pharmacist. This sells intermittently passing drugs to adjust a post or inform that a Amharic information proportionally suggests.

, znacznie szybciej wychwytuje wszelkiego rodzaju wilgoć z powietrza przez co może dochodzić do jego trwałej deformacji.

 

drewno konstrukcyjneW jaki sposób rozpoznaje się jednak wilgotność drewna? W użytku profesjonalnym, wykorzystuje się w tym celu wilgotnościomierze, dzięki któremu można z bardzo dużą dokładnością określić aktualny poziom zawilgocenia drewna. Oczywiście w przypadku, gdy nie ma się takiego sprzętu podf ręka, poziom wilgotności drewna można badać ręcznie. Przyjmuje się że odczuwalnie mokre w dotyku drewno ma wilgotność na poziomie przekraczającym nawet 23 %. Obecnie do wyboru jest kila różnych metod na obniżenie poziomu wilgotności drewna. Z jednej strony więc, można to robić w pełni naturalnie, po prostu tnąc drewno na mniejsze kawałki i składając je pod zadaszenie

,. Oczywiście taka metoda na obniżenie poziomu wilgotności drewna będzie wymagała poświęcenia odrobiny czasu. Druga metodą jest suszenie komorowe, gdzie poszczególne drewno jest suszone w komorze, w której jest poddawane temperaturom dochodzącym nawet do 75 stopni Celsjusza. Dzięki takiemu procesowi suszenia drewna który trwa znacznie krócej, drewno może uzyskać znacznie lepsze parametry wytrzymałościowe.

Drewno konstrukcyjne nadal pozostaje jednym z częściej wybieranych surowców do budowy wielu różnych obiektów. Wynika to przede wszystkim z faktu, ze może się ono pochwalić bardzo wysokim poziomem solidności, oraz odporności. Aby tak jednak było, należy pamiętać o konieczności właściwego obniżenia poziomu wilgotności tego drewna do poziomu kilkunastu procent. Takie drewno jest znacznie bardziej odporne na odkształcenia i naprężenia, na które może być narażone.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.tartakbiele.pl!