Przejdź do treści

Jak wybrać meble bankietowe do ogrodu?

meble bankietowe

Organizowanie imprezy w domu często bywa problematyczne. Salon jest zbyt mały by pomieścić gości, w jadalni jest dużo miejsca na to by postawić wszystkie dania, jednak siedzenie na drewnianych krzesłach nie będzie takie wygodne jak siedzenie na sofie. Nic więc dziwnego, że popularne stało się organizowanie imprez w ogrodzie.

Tanie meble ogrodowe

meble bankietoweNa trawie czy tarasie można rozstawić grilla i miło spędzać czas na świeżym powietrzu. Żeby jednak móc godnie przyjąć gości to potrzebne są odpowiednie meble. Tych z domu się nie zabierze, będą za ciężkie. Poza tym tapicerowane meble chłoną zapachu np. z grilla i łatwo się brudzą. Lepiej kupić niedrogie meble bankietowe ogrodowe. W skład takich mebli będzie wchodził duży stół oraz fotele, czy też kanapy ogrodowe. Najlepszym wyborem będzie stół rozkładany. W kilka chwil można go złożyć i wstawić do garażu, czy pod wiatę. W wersji drewnianej taki stół może mieć dodatkowy rozsuwany górny blat – to sprawi, że nawet większa ilość gości będzie mogła swobodnie zasiąść do stołu. Często można nabyć też stoły plastikowe. Są zdecydowanie tańsze i lżejsze niż te drewniane, jednak są bardziej podatne na zabrudzenia i nie tak estetyczne. Są za to do wyboru stoły z odczepianymi nogami – wtedy łatwiej jest przechować taki stół niż w formie złożonej. W zestawie mebli nie może zabraknąć też odpowiednich siedzisk.

meble bankietoweMożna wybrać pojedyncze fotele

buykamagrausa.com

, podwójne leżanki lub też ogrodowe kanapy, zwykle odpowiednie dla trzech osób. Takie zestawy mogą być także wykonane z plastiku (najtańsza opcja), jak i z drewna (warto dokupić miękkie poduszki na oparcia i siedziska by wygodnie się siedziało). Jednak prawdziwym hitem są tutaj meble z technorattanu. To materiał stosunkowo lekki, ale przy tym wytrzymały. Dobrze znosi zmienne warunki pogodowe – nie zbutwieje, nie odbarwi się, nie pęka. Meble z technorattanu wyglądają nowocześnie i stylowo. Do nich także warto dokupić stylowe poduszki dekoracyjne, w celu zwiększenia komfortu siedzenia. Warto zaznaczyć, że takie meble sprawdzą się idealnie nie tylko w ogrodzie i na tarasie, ale także na balkonie.

Podsumowując, zdecydowanie warto jest kupić specjalne meble bankietowe, które można użyć podczas organizacji przyjęć ogrodowych. Zarówno tanie meble z tworzywa sztucznego, eleganckie meble drewniane jak i nowoczesne meble z technorattanu będą doskonałym wyborem. Najlepiej jest od razu kupić cały zestaw mebli – wtedy można też liczyć na korzystne zniżki i zawsze będzie się miało zapasowe krzesło czy dodatkowy stół dla gości.