Przejdź do treści

Jak wyglądają nowoczesne lampy?

lampy nowoczesne szklane

Nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz są bardzo pożądane przez architektów wnętrz, jak również przez właścicieli nieruchomości, którzy marzą o niepowtarzalnym klimacie w swoim domu lub mieszkaniu. Chodzi tu jednak nie tylko o meble i dekoracje, ale także o lampy. Zarówno te wiszące, jak i stojące czy inne mają nie tylko dobrze oświetlać całe pomieszczenie, ale także stanowić ozdobę pomieszczenia.

Lampy ze szklanym kloszem

lampy nowoczesne szklaneJak wyglądają nowoczesne lampy i czym kierować się przy ich wyborze? Na pewno design ma znaczenie kluczowe, ale nie można rezygnować z funkcji praktycznej lampy. Niektóre modele dobrze wyglądają tylko na zdjęciach na stronie internetowej i w katalogach produktowych. To lampy w bardzo dziwnych kształtach, które później trudno dopasować do innych elementów wystroju wnętrz lub składające się z bardzo cienkich i delikatnych elementów, przez co trudno je zamontować bez uszkadzania ich. Dlatego też przed wyborem lampy zawsze trzeba sprawdzić jej wymiary oraz z jakich tworzyw jest wykonana, a także wyobrazić sobie, jakieś zestawienie wnętrzarskie z ową lampą. Materiały to obszerna kwestia. Modne są na przykład sufitowe lampy nowoczesne szklane, które mają metalową podstawę i klosze właśnie ze szkła. Klosz najczęściej przypomina kulę z otworem od spodu na żarówkę, choć są też dostępne lampy w innych kształtach.

lampy nowoczesne szklaneSzkło przy lampach sufitowych jest jak najbardziej wskazane, ponieważ istnieje bardzo małe ryzyko, że się zbije, a ponadto przeźroczyste klosze zapewniają równomierne naświetlenie całego pomieszczenia. Nowoczesne lampy sufitowe często też posiadają metalowe klosze. Mogą być ne stylizowane na styl industrialny i retro, choć znajdą się i bardzo popularne modele z ,,kloszem” będącym geometrycznym obramowaniem żarówki (tak że nie ma ona żadnej osłony). Takie lampy chętnie są wykorzystywane w nowoczesnych punktach handlowych i usługowych. W przypadku nowoczesnych lamp stojących, stołowych czy nocnych największą uwagę zwracają ich kształty. Są one jakby powyginane, mają podstawę w kształcie zygzaka, czy są utrzymane w ciemnej kolorystyce, co do tej pory rzadko się zdarzało. Dostępne są w sprzedaży również nowoczesne lampki na biurka, plafony, czy oprawy sufitowe.

W celu wybrania nowoczesnej lampy warto jest odwiedzić specjalistyczne sklepy stacjonarne z oświetleniem lub też zdecydować się na zakupy przez internet. W takich sklepach najszybciej znajdzie się odpowiednie modele lamp, które wpasują się w wystrój nowoczesnego pomieszczenia. Dodatkowo zawsze można liczyć na pomoc fachowej obsługi, która doradzi w kwestii lamp.