Przejdź do treści

Jak zamontować parapety wewnętrzne?

http://www.multistonesystem.pl

Parapety są to elementy, które łączą ścianę z oknem. Jeśli dobrze zamontujemy parapety, to możemy uniknąć powstawania mostków cieplnych, dziek czemu ciepło z naszego domu nie będzie uciekło, a my zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

http://www.multistonesystem.plParapety, które będziemy montować mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak:

  • drewno,
  • kamień,
  • tworzywo sztuczne – PCV.

Najczęściej parapety montuje się przy pomocy pianki poliuretanowej. W przypadku jednak kamienia najlepiej jest użyć specjalnego kleju. Coraz bardziej popularnym  materiałem do montażu parapetu staje się uniwersalny klej montażowy. W pierwszej kolejności podczas montażu należy zmierzyć ościeża. Kolejnym krokiem jest powiększenie szczelni jeśli jest zbyt mała, lub jej zmniejszenie. Wszystko po to, aby parapet się zmieścił. Po każdej stronie ościeży wykonuje się otwory w ścianach na około trzy lub cztery centymetry. Przed nałożeniem kleju lub pianki należy oczyścić miejsce montażu. Zanim klej lub pianka zaschnie należy wypoziomować parapet.

Montaż parapetu nie jest trudnym zadaniem i powinien z nim każdy sobie poradzić. Jednak jeśli nie należymy do złotych rączek warto jest zatrudnić specjalistyczną firm, która zajmie się tym za nas. 

Źródło:http://www.multistonesystem.pl