Przejdź do treści

Jaka bateria będzie najlepsza?

bateria miedziana

Niezależnie od tego, w jakiej stylistyce urządzona jest kuchnia, istnieją pewne podstawowe i uniwersalne elementy jej wyposażenia, w które muszą zaopatrzyć się lokatorzy w pierwszej kolejności. Należą do nich na przykład zlewozmywaki, baterie i inne elementy kuchennej armatury. Muszą być one przede wszystkim funkcjonalne, by wszelkie kuchenne prace były łatwe do wykonania, a utrzymanie czystości nie stanowiło dla domowników żadnego problemu.

Dopasowana bateria do zlewu

bateria miedzianaWłaśnie dlatego są one często wyposażone w dodatkowe gadżety, które znacznie ułatwiają codzienne czynności. Do najważniejszych funkcji baterii umywalkowej w kuchni zaliczyć można skuteczny pobór wody służącej myciu naczyń. Właśnie dlatego kuchenne baterie wyposażane są w praktyczne i ułatwiające zmywanie wylewki, które występują w wielu wariantach, np. jednouchwytowe, wielouchwytowe, wysokie, niskie, sprężynowe, ruchome i stałe. Dzięki temu każda zmywająca osoba zyskuje komfort i swobodę wykonywania ruchów. Do designerskich pomieszczeń kuchennych najlepiej dopasuje się nowoczesna bateria miedziana, która zapewni wnętrzu oryginalny wygląd. Dzięki niej cały zlew zyska na wartości estetycznej.

bateria miedzianaCena takiej baterii uzależniona jest od jej typu, wielkości oraz wykorzystanych do produkcji surowców. Tego rodzaju elementy instalowane są na umywalce (stojące) lub w ścianie (ścienne). Do najpraktyczniejszych zaliczyć można baterie jednouchwytowe, które umożliwiają szybkie i wygodne pobieranie spójnego strumienia wody o oczekiwanej temperaturze. Do ustalenia jej wysokości służy wmontowane w baterię pokrętło. Coraz większą popularnością wśród klientów cieszą się także baterie z powłoką ceramiczną, granitową lub pokryte warstwą chromową. Zapewnia to bateriom dłuższą żywotność oraz większą odporność na uszkodzenia oraz kamień. W sklepach można nabyć egzemplarze z modną powłoką chromowaną, ceramiczną lub granitową. Oprócz standardowych typów baterii o podstawowych funkcjach uruchamiania strumienia wody, do nabycia są także ich bardziej ekskluzywne egzemplarze wyposażone w termostat, który sam reguluje poziom temperatury, a także dodatkowy wyświetlacz, który przekazuje informację. Baterie kuchenne powinny służyć swoim użytkownikom przez wiele lat, więc warto wybierać te, które wyróżniają się solidnym materiałem oraz wysoką jakością surowców.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by dobrać element pasujący designem do reszty armatury i wiodącej stylistyki wnętrza. Dodatkowo mogą mieć one także wbudowane filtry do wody, co docenią zwłaszcza osoby mieszkające w miastach, gdzie woda jest twarda. Wybór miedzianych baterii to na pewno dobra opcja dla wszystkich miłośników modnych kuchennych aranżacji.