Przejdź do treści

Jaką podłogę położyć na tarasie?

vip-parkiet.pl

Tarasy są niekwestionowanym hitem ostatnich miesięcy. W ciągu kilku lat zyskały wielbicieli nie tylko wśród posiadaczy domów jednorodzinnych ale także mieszkańców miast posiadających mieszkania w bloku.

Trudny wybór podłogi na taras

vip-parkiet.plNa przeciw tym oczekiwaniom wychodzi coraz większa liczba deweloperów, którzy odchodząc od balkonów, projektują bloki tak aby mogły przy mieszkaniach powstać tarasy. Zmienia się także moda i trendy dotyczące urządzania tarasów i tak hitem ostatnich miesięcy jest montaż podłóg drewnianych. Coraz większa liczba przedsiębiorców oferuje bardzo szeroki wybór podłóg, w najróżniejszych kolorach czy też wzorach a wybierać można nawet różny stopień nabłyszczenia podłogi. Jak przyznają osoby, które z takiego rozwiązania skorzystały jest ono nie tylko bardzo ładnie wyglądające i nadające niepowtarzalnego charakteru ale także bardzo wygodne. Jak zapewniają producenci drewnianych podłóg tarasowych ich mycie i czyszczenia jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku płytek, dotąd stosowanych na tarasach. Te dwa rodzaje podłoża różnią się jedynie sposobem pielęgnacji ? drewniane podłogi są odrobinę bardziej wymagające, jednakże przy odpowiedniej pielęgnacji mogą być o wiele bardziej wytrzymałe. Zdecydowaną przewagą jest jednak ich wygląd i charakter, który nadają wnętrzu ? ciepły, klimatyczny, idealny dla wszystkich ceniących tradycyjny wygląd.

Podsumowując zatem, jeżeli jesteś właśnie na etapie zastanawiania się co zrobić z tarasem i jak go urządzić to najmodniejsze obecnie oraz najbardziej popularne są podłogi drewniane.

Więcej informacji na: vip-parkiet.pl