Przejdź do treści

Jaki musi być dobry odkurzacz ręczny?

odkurzacz ręczny akumulatorowy

Coraz mniej osób ma w domu wykładziny czy duże dywany, w związku z tym sprzedaż odkurzaczy maleje. Jednak odkurzacze przydają się także w innych sytuacjach. Pomagają w wyczyszczeniu mebli tapicerowanych, usunięciu brudu spod szafek bez ich przesuwania, czy przy czyszczeniu wnętrza auta. Również mając jedne mały dywanik w salonie nie warto kupować wielkiego odkurzacza, który będzie tylko zajmował miejsca.

Mały i praktyczny odkurzacz

odkurzacz ręczny akumulatorowyCo zamiast niego kupić? Sprawdzonym rozwiązaniem będzie polecany odkurzacz ręczny akumulatorowy. To mały, praktyczny odkurzacz, który trzyma się w dłoni. Nie posiada on kabla, więc wystarczy go naładować i można ruszyć do sprzątania. To szczególnie praktyczne podczas sprzątania auta lub w pomieszczeniu w którym jest mało gniazdek elektrycznych. W związku z tym dobry odkurzacz powinien mieć mocny akumulator, który pozwoli sprzątać przez długi czas bez przerwy. Druga kwestia to waga i wielkość odkurzacza. Im mniejszy i lżejszy odkurzacz tym lepiej. Ręka nie będzie bolała podczas sprzątania, łatwiej będzie sprzętem manewrować. Mały odkurzacz łatwiej schować do szafy, czy do komórki, nie będzie zajmował dużo miejsca. Trzecia kwestia to moc odkurzacza. Im większa moc tym szybciej odkurzacz będzie zasysał zabrudzenia.

odkurzacz ręczny akumulatorowyDodatkowo usunie nie tylko powierzchowne zanieczyszczenia, takie jak kurz, czy okruszki, ale także te zanieczyszczenia, które weszły głębiej w strukturę tkaniny. Mocniejszy silnik pozwoli za pierwszym razem wszystko wyczyścić, bez konieczności przesuwania odkurzacza w jedną i drugą stronę w celu zebrania wszystkich zabrudzeń. Czwarta kwestia to kształt odkurzacza. Dobrze by było by jego końcówka była dosyć wąska i szeroka. Wtedy można nią dotrzeć do każdego zakamarka, na przykład odkurzyć przestrzeń między siedziskami a oparciami foteli. Końcówka może być prosta lub lekko zakrzywiona, obie wersje są równie dobre. Piąta kwestia to pojemnik odkurzacza. Ze względu na rozmiary całego urządzenia nie będzie on tak duży, jak w normalnym odkurzaczu, nie mniej jednak nie może być on mikroskopijny. Jeśli będzie zbyt mały to szybko się zapełni i podczas jednej sesji sprzątania trzeba będzie go opróżniać kilka razy. Jest to bardzo niepraktyczne.

Pojemnik powinien być także szczelny i łatwy do opróżnienia. Dobry odkurzacz akumulatorowy powinien być lekki, mieć dobry akumulator i duży pojemnik na zanieczyszczenia. Dodatkowo powinien mieć dużą moc, wąska końcówkę i szybko się ładować. Taki odkurzacz sprawdzi się podczas czyszczenia wycieraczki, foteli samochodowych, czy kanapy w domu.