Przejdź do treści

Jakie deski kompozytowe możemy kupić?

nowoczesna deska tarasowa kompozytowa

Szereg zalet desek kompozytowych sprawia, że są one uważane za warty uwagi materiał wykończeniowy dla tarasów i balkonów. Z tego rozwiązania korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także właściciele restauracji, hoteli czy pensjonatów, którym zależy na tym, aby ich tarasy czy ogródki prezentowały się naprawdę pięknie.

Rynek desek kompozytowych

nowoczesna deska tarasowa kompozytowaKażdy, kto choć raz zetknął się z deskami kompozytowymi, może z marszu wymienić wiele ich zalet technicznych. Jednak najwięcej uwagi poświęca się atrakcyjnemu wyglądowi. Nowoczesna deska tarasowa kompozytowa z powodzeniem imituje prawdziwe drewno. Różnica jest właściwie niezauważalna, dlatego właśnie deska kompozytowa, jako tańsza alternatywa wobec drewna, jest coraz częściej wybierana. Zatem jakie deski kompozytowe są obecnie dostępne na rynku? Właściwie nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Po pierwsze, mimo iż producenci wykonują deski w standardowych długościach, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy indywidualnie zamówili inną długość deski – zazwyczaj do 7 metrów. Deski dostępne są także w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w dużym wyborze wykończeń. Oprócz desek gładkich, dużą popularnością cieszą się deski ryflowane na całej powierzchni – charakteryzuje je bowiem nie tylko estetyka, ale także właściwości antypoślizgowe. Trzecią opcją wykończenia jest głębokie szczotkowanie jedynie zewnętrznych ryfli, wówczas wgłębienia pozostają gładkie.

nowoczesna deska tarasowa kompozytowaW ofertach dostępne są zarówno deski wykończone „ostro”, jak i takie z zaokrąglonymi krawędziami. W dodatku wszystkie produkty posiadają atesty i certyfikaty, które poświadczają ich wysoką jakość oraz to, że zostały wykonane zgodnie z normami krajowymi oraz europejskimi. Najlepsi producenci oprócz desek kompozytowych posiadają w swojej ofercie także inne produkty z kompozytu takie jak deski elewacyjne oraz ogrodzeniowe. W ten sposób można stworzyć spójną i całkowicie harmonijną aranżację przestrzeni przed domem. Największą popularnością cieszą się te wyroby, które swoim wyglądem imitują konkretny gatunek drzewa – na przykład dąb czy też drewno egzotyczne jak meranti. Nic dziwnego, są to jedne z najdroższych rodzajów drewna, za takie drewniane deski zapłacilibyśmy więc krocie.

Tymczasem deski kompozytowe, które doskonale je naśladują, mamy za o wiele niższą cenę. Oprócz walorów estetycznych dochodzą przecież też bardzo dobre parametry techniczne, dzięki czemu deska kompozytowa powoli zaczyna być częściej kupowana niż ta drewniana. Wiele wskazuje też na to, że ten trend utrzyma się przez naprawdę długi czas.