Przejdź do treści

Jakie kolory ścian dopasować do białych paneli?

panele dąb rustykalny

Hitem ostatnich sezonów są wszelkie odcienie bieli oraz szarości. Te barwy nawiązują do stylu skandynawskiego, który cieszy się ogromną popularnością. Jest minimalistyczny, daje poczucie harmonii i pozwala na wiele ciekawych aranżacji. Sprawdza się nie tylko w przestronnych domach, ale też mieszkaniach o małym metrażu.

Panele dobrze dobrane

panele dąb rustykalnyNie każdy wie jednak, jakie odcienie wybrać, decydując się na białą podłogę. Podpowiadamy. Jasne pomieszczenia wydają się być przestronne i czyste. Nic zatem dziwnego, że coraz chętniej się decydujemy na taki rodzaj wystroju wnętrza. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługują białe panele dąb rustykalny. Odpowiednio dobrane i wykonane z dobrej jakości materiałów imitują prawdziwe drewno. Na ich powierzchni są wyglądające bardzo naturalnie słoje i zarysowania właściwe dla podłóg drewnianych. Odcień bieli nadaje im szlachetności oraz neutralności. Pozwala też na różne stylizacje. Z jednej strony z jasną podłogą dobrze kontrastują odcienie szarości (o różnym stopniu intensywności), z drugiej zaś – kolory pastelowe. Ta ostania propozycja jest raczej skierowana do osób bardziej odważnych, które lubią wyraziste wnętrza.

panele dąb rustykalnyW ich przypadku sprawdzi się pomalowanie ścian na kolor miętowy, pudrowy czy nawet pastelowy błękit, z którymi to barwami biały dąb rustykalny będzie doskonale się prezentował. Dopełnieniem takich wnętrz są jasne meble. Wiele osób się się ich obawia, niepotrzebnie jednak. Jeśli są wykonane z dobrej jakości tworzywa, mogą służyć przez lata. Mają też dodatkową zaletę: zupełnie nie widać na nich kurzu. Jeśli jednak zdecydujemy się na przewagę bieli w pomieszczeniu, warto zadbać o nieco bardziej wyróżniające się dodatki, np. plakaty w ciemnych ramkach. Nadadzą wnętrzu wyrazistości i charakteru. Mimo wszystko wiele osób obawia się montować białe panele. Swoją decyzję argumentują choćby ich niepraktycznością. Okazuje się jednak, że jasna podłoga, o ile zostanie właściwie dobrana, jest odporna na zabrudzenia i działanie środków chemicznych (np. tych obecnych w płynach do mycia podłóg). Łatwo je więc utrzymać w czystości. Podłogę wybieramy na lata, więc nigdy nie powinna to być decyzja podyktowana chwilowym widzimisię.

Trzeba jednak przyznać, że białe panele się nie nudzą. Są też na tyle funkcjonalne, że łatwo małym kosztem zmienić wystrój wnętrza. Dobrze kontrastują z wieloma odcieniami ścian, a te łatwo przemalować. Ale jasna podłoga pozwala przede wszystkim na uzyskania we wnętrzach poczucia harmonii, a w takie otoczenie sprzyja odpoczynkowi.