Przejdź do treści

Jakie są wady i zalety okien plastikowych?

plastikowe okna

Wybór nowych okien nigdy nie jest prosty. Trzeba podjąć decyzję o kolorze, kształcie, czy mają posiadać dwie szyby w środku. Mimo dość dużej konkurencji okien drewnianych

buyantibiotics24.net

, czy coraz częściej również aluminiowych — okna PVC wciąż należą do najczęściej wybieranych. Dlaczego tak jest?

Czy okna plastikowe mają jakieś wady?

plastikowe okna Przede wszystkim okna plastikowe są o wiele tańsze niż, drewniane czy aluminiowe. Ich ceny w porównaniu do wyrobów są niższe o jakieś 10-15%. Z ważniejszych zalet, jakie można również wyróżnić to energooszczędność. Dziś okna PCV są bardzo szczelne, dzięki czemu rachunki za ogrzewanie znacznie się zmniejszają. Tego typu okna charakteryzują się również znacznie większą trwałością w porównaniu do okien drewnianych, gdyż nie absorbują wilgoci i są odporne nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale również chemiczne i biologiczne. Warto również zaznaczyć, iż są niepalne i w momencie wybuchu pożaru, są w stanie same się wygasić. Plastikowe okna w Rybniku są łatwe w utrzymaniu czystości. Ramy wystarczy raz na jakiś czas przemyć letnią wodą z dodatkiem delikatnego środka myjącego — najlepiej użyć szmatki. Co prawda najpopularniejszym kolorem okien PVC jest biel, jednakże wcale nie jesteśmy na nią skazani. Możliwe jest zamówienie okien oklejonych kolorowymi foliami lub okleinami drewnopodobnymi.

plastikowe oknaOkna plastikowe dostępne są zazwyczaj „od ręki”, co jest dużym plusem dla osób, którym zależy na czasie. Okna PVC wystarczy raz na jakiś czas wyregulować, by dalej cieszyć się ich odpowiednią użytecznością. Czy mają więc jakieś wady? Żaden produkt nie jest wolny od wad. A wybierając okna plastikowe trzeba pamiętać, o ich dużej szczelności — co skutkuje małą cyrkulacją powietrza, a to z kolei do osadzania się pary wodnej na szybie. Decydując się na okna plastikowe, warto też zastanowić się, jak bardzo będą wystawione na słońce. Nie wszystkie są odporne na promieniowanie słoneczne i możemy spotkać się z tym, że pod jego wpływem będą zmieniać swój kolor. W zależności od producenta mogą się też one odkształcać. Warto oczywiście pamiętać o tym, że nie wszystkie okna plastikowe mają identyczne właściwości. Dostępne na rynku modele okien prezentują różną jakość

, dlatego chcąc mieć pewność, że wybrany przez nas produkt będzie właściwie spełniał swą rolę, stawiajmy wyłącznie na sprawdzonych producentów i dystrybutorów.

Wybór okien do domu i mieszkania to bardzo ważna kwestia, mają one przecież posłużyć co najmniej kilkadziesiąt lat. Wybierając konkretny model — zanim je kupimy, zbierzmy, opinie na temat wad i zalet tych produktów. Jeżeli nie poszukujemy ekstrawaganckich i luksusowych okien, to te z plastiku jak najbardziej będą najlepszą opcją.