Przejdź do treści

Kominki kozy w domach coraz bardziej popularne

kominek koza

Niejeden z nas marzy o posiadaniu w swoim domu kominka, w którym rozpala się ogień w jesienne wieczory i przy którym czyta się książkę z kieliszkiem wina albo szklanką gorącej herbaty w ręku.

Kominki „kozy” ostatnio są coraz popularniejsze

kominek kozaKiedyś kominki były jednak przywilejem osób posiadających duże domy i przestronne salony w których można je było instalować. Obecnie ta sytuacja się już zmieniła. Coraz więcej mamy kominków, które nie potrzebują nawet przewodu kominowego (na przykład biokominki działające na biopaliwo) albo kominki wolnostojące, których nie trzeba wmurowywać w ścianę. Przykładem takich kominków, w dodatku i wiele lżejszych i tańszych od tradycyjnych są tzw kominki kozy. Kominek koza to po prostu piec wolnostojący, który w swoim salonie może mieć każdy kto może poprowadzić z niego przewód kominowy. Dużą zaletą pieców kominkowych koza jest to, iż w przeciwieństwie do biokominków, ogrzewają one pomieszczenie ? mogą podnieść temperaturę nawet o kilka stopni w zależności od mocy jaką posiadają. W kominkach kozach najczęściej palić można drewnem, co w znaczny sposób ogranicza chociażby zabrudzenie salonu, jednakże są też takie w których pali się węglem kamiennym. Duża zaletą kominków koza jest również to, że są one stosunkowo tanie (ich cena jest podobna do biokominków) ale są znacznie tańsze niż tradycyjne kominki. Ponadto ich charakterystyczny wygląd urzekł już niejednego miłośnika nietuzinkowego wyglądu. Podkreślić jednak należy, że kominki koza są tworzone już w tak wielu wzorach oraz kolorach, że bez wątpienia każdy znajdzie taki który będzie mu się podobał oraz będzie pasował do posiadanego wnętrza.

Podsumowując, kominki kozy są bardzo wygodnym, estetycznym i tanim pomysłem na nadanie wnętrzu niepowtarzalnego charakteru a ponadto są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych, często problematycznych tradycyjnych kominków.