Przejdź do treści

Kraty pomostowe prasowane i inne elementy

kraty pomostowe prasowane

Ściągi stalowe służą do tego, aby chronić elementy konstrukcyjne budynków. Są to odpowiedniej długości i grubości pręty, które po prostu przenoszą obciążenie. Dzięki temu konstrukcja się nie rozsunie. Ściągi muszą być oczywiście także odpowiednio zabezpieczone, aby nie wysunęły się z konstrukcji. Obecnie stosowane są ściągi stalowe, ale w dawnych czasach wytwarzano je z innych tworzyw. Przybierały nawet postać drewnianych belek.

Jak powstają kraty pomostowe prasowane?

kraty pomostowe prasowaneCzęsto w przestrzeni miejskiej w otoczeniu, w którym znajdują się stare budynki, takie jak kamienice, można zaobserwować właśnie ściągi stalowe. Dzięki temu te budynki nadal dobrze się prezentują i nie stwarzają niebezpieczeństwa. Poza tym innymi elementami wytwarzanymi ze stali i wartymi uwagi są kraty pomostowe. Wytwarza się je najczęściej ze zwykłej albo też nierdzewnej stali. Kraty pomostowe mogą występować na przykład w wersji zgrzewanej i prasowanej. Kraty pomostowe zgrzewane tworzy się, łącząc płaskowniki nośne oraz poprzeczne za pomocą procesu zgrzewania. Inne sposób wytwarzania krat pomostowych, to prasowanie, czyli inaczej – wciskanie. W celu stworzenia tego typu krat, trzeba rozwinąć taśmę stalową, następnie z pomocą nowoczesnych technologii jest ona nacinana. Musi być to zrobione oczywiście w bardzo precyzyjny sposób, aby elementy do siebie pasowały. Zastosowanie takiej technologii pozwala na otrzymanie bardzo dokładnych wymiarów krat. Solidne kraty pomostowe prasowane, jak i zgrzewane następnie stosowane są w przemyśle, ale i w innych dziedzinach. Oba te typy krat są na pewno bardzo trwałe i doskonale nadają się do użytku w wielu miejscach. Sprawdzą się jako podesty robocze we wszelkiego rodzaju zakładach przemysłowych. Na pewno też mogą posłużyć jako wejściowe wycieraczki, chroniąc przed upadkiem z powodu naniesienia zanieczyszczeń. Oczywiście, by kraty pomostowe mogły dobrze posłużyć, trzeba je dobrze zamontować. Mocowanie krat pomostowych to zadanie dla profesjonalnego zespołu. Wiele firm ma je w ofercie, więc nie jest problemem znalezienie kogoś odpowiedzialnego do tej pracy. Za pomocą krat taka osoba może wykonać przykrycie włazu, specjalny podjazd, stopnie schodów czy też nawet podwieszany sufit. Trudność w montażu może być bardzo różna.

Wiele zależy właśnie od tego, do czego stosowane są kraty pomostowe. Oczywiście, wspomniane tutaj elementy stalowe nie są jedynymi, jakie mogą wytwarzać profesjonalne firmy. Na pewno jednak warto wiedzieć, że takie rozwiązania istnieją. Mogą się bowiem przydać nie tylko właścicielom dużych przedsiębiorstw.