Przejdź do treści

Malowanie czy glazura?

glazura

Tapetowanie pomieszczeń było modne w przeszłości. Wtedy tapety były nieciekawe, szarobure, szybko się niszczyły.

Jak wykończyć ściany – glazura tylko w łazience

glazuraKiedy w sklepach budowlanych pojawiły się nowej jakości farby do wnętrz, a budynki były lepiej wykańczane na gładką powierzchnię to tapeta odeszła do lamusa. Teraz prawie wszyscy wybierają malowanie, tapeta pojawia się co najwyżej na jednej ścianie w sypialni lub pokoju dziennym, jako element dekoracyjny, na przykład fototapeta z krajobrazem. Czy jednak farba faktycznie am tyle zalet i warto po nią sięgnąć? A może to tylko przejściowa moda i potem znowu wrócimy do tapet? W końcu glazura Kielce zawsze królowała w naszych łazienkach i na razie nic nie zagraża jej pozycji. Jednak to specyficzny rodzaj pomieszczenia, więc na razie do zostawmy, i wróćmy do malowania. Malowanie jest o wiele szybsze i łatwiejsze.
Bierzemy wałek z farbą i malujemy. Nie potrzebujemy do tego żadnych klejów, jak w przypadku tapetowania, nie martwimy się, że coś krzywo położymy i trzeba będzie od nowa się tym zajmować. Farba jest także wygodna jeśli chodzi o remonty. Znudził nam się kolor wnętrza? Wymieniliśmy meble i ściany do nich nie pasują? Moda się zmieniła? Znowu bierzemy wałek i farbę i malujemy. Możemy nakładać nową warstwę farby bezpośrednio na poprzednią. Ściąganie starej tapety jest kłopotliwe, tapeta się rwie, trzeba czyścić pozostałości kleju, a potem znowu kleić i nakładać nową tapetę. Jednak remonty i urządzanie wnętrz z udziałem tapety ma jedną zaletę.

Tapeta zasłoni różne niedoskonałości, takie jak pęknięcia, przebarwienia, nierówno nałożona zaprawa. Na farbie to wszystko będzie widać.