Przejdź do treści

Mata dla psa jako zastępstwo budki i dodatkowy wystrój wnętrz

budka dla psa

Po wielu latach starań nareszcie mogłam się wprowadzić do własnego domu, o którym zawsze marzyłam. Miał dużą działkę, na której posadziłam drzewka owocowe, taras z meblami do wypoczynku, wszystkie sprzęty, które powinny się tam znaleźć, szczególnie te przeznaczone do gotowania, które uwielbiam.

Mata dla psa często zastępuje budę, dodatkowo może interesująco wyglądać

budka dla psaPrzeprowadzka trwała sporo czasu i przebiegała etapami. Najpierw rzeczy, których się na co dzień nie używa np. grube swetry i zimowe kurtki, albumy ze zdjęciami, sokowirówka, a na końcu te, których używa się codziennie, jak szczoteczka do zębów i bieżące ubrania. W końcu jednak wszystko zostało przeniesione, brakowało tylko jednego. Zwierzaka. Moje mieszkanko było bardzo małe i pies by się tam męczył, szczególnie że mi podobała się rasa husky, która musi się wybiegać. Teraz jednak mam miejsce dla pieska i zamierzałam go przygarnąć. Wcześniej jednak musiałam wszystko mu przygotować. Nie chciałam żeby to był zamknięty kojec dla psa, z którego będzie wyglądał przez kraty. Musi się przecież pies wybiegać, a nie siedzieć cały czas zamknięty. Myślałam, że może jest jakaś ładna budka dla psa, ale wszystko to były te małe, nieocieplane budy, jakie stoją często na podwórku, a ja chciałam coś lepszego. Były tylko ładne budki, ale budki dla kota, nie psa. Pomyślałam, że poszukam mu ładnej budy, ale do tej pory znajdę rozwiązanie przejściowe. Szczeniaczek może mieszkać u mnie w domu, a jak podrośnie to wtedy przeniesie się na dwór. Dla tego czasu na pewno znajdę mu ładną budkę dla psa. Na razie uznałam, że mata dla psa musi mu wystarczyć. Mały piesek na pewno się na niej zmieści, a jak podrośnie to matę można zamienić na materac dla psa. Na szczęście mój szczeniaczek nie narzekał na matę, chociaż wolałby spać pewnie na łóżku, ale na to mu nie pozwalałam.

Na razie jest jeszcze takiej wielkości, że może przebywać w domu, ale zachęcam go do jak najczęstszego wychodzenia na dwór, żeby się przyzwyczajał do przebywania tam. Kiedy przyjdzie czas na zamienienie maty na budkę na pewno będzie gotowy.