Przejdź do treści

Materiał do izolacji poddasza

izolacja poddaszy

Coraz więcej osób budujących własny dom decyduje się na wykonanie poddasza użytkowego. Jeszcze kilkanaście lat temu rzadko się to zdarzało. Poddasze służyło wówczas za strych, na którym przechowywaliśmy niepotrzebne rzeczy, których żal nam było wyrzucić. Obecnie poddasze coraz częściej gospodaruje się na przykład na pokój dziecka.

Izolacja poddaszy z dobrymi materiałami

izolacja poddaszyChociaż skośna ściana może sprawiać kłopoty aranżacyjne, architekci wnętrz radzą sobie bez problemu z każdą sytuacją. Zanim jednak przystąpimy do projektowania wnętrza, należy je odpowiednio przygotować. Konieczna zatem będzie jego izolacja termiczna. Jaki materiał do tego zastosować? Jedną z opcji jest skorzystanie z wełny skalnej. Jeżeli interesuje nas taka izolacja poddaszy lubuskie jest województwem, w którym siedzimy ma wielu producentów tego materiału. Z pewnością znajdziemy więc taką firmę, która oferuje wełnę skalną po wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Drugą interesującą opcją jest ocieplanie pianką PUR. Które rozwiązanie jest lepsze? Oba mają swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się więc obu z nich. Izolacja poddaszy za pomocą wełny skalnej zapewni nam oczekiwany komfort cieplny w pomieszczeniu.

izolacja poddaszyJeżeli izolacja jest przeprowadzona w sposób prawidłowy, nie powstają mostki termiczne, a więc zimne powietrze z zewnątrz nie dostaje się przez szczeliny do środka. Wełna skalna ma wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła, dlatego możemy być pewni, że rachunki za ogrzewanie dzięki tej metodzie izolacji mogą się zmniejszyć. Co zaś jeżeli chodzi o piankę PUR? Jest to bardziej nowoczesny materiał izolacyjny, który nakładany jest za pomocą metody natryskowej. Pozwala ona na naprawdę szybkie przeprowadzenie prac, dlatego taka izolacja poddasza nie zabiera wiele czasu. Lubuskie ekipy budowlane z pewnością polecą nam tę metodę, gdyż jeszcze nie znalazła ona zbyt wiele przeciwników. Zalet jest zaś całe mnóstwo. Podobnie jak w przypadku wełny mineralnej, taka pianka PUR zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Po wykonaniu natrysku produkt pęcznieje dopiero na ścianach, dlatego bez problemu może dostać się do każdego zakamarka. Dzięki temu izolacja poddasza będzie dokładna i równomierna.

To izolacja o wysokim poziomie szczelności. Ponadto materiał ten jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, nie wydziela on żadnego zapachu. Wełna skalna oraz pianka PUR to dopiero dwa materiały, które można stosować do izolacji poddasza. Jest ich jednak o wiele więcej. Warto więc dokładnie rozważyć wybór, aby zapewnić sobie szczelną, wytrzymałą oraz trwałą izolację termiczną.