Przejdź do treści

Meble do sekretariatu – jakie wybrać?

sekretariat

Sekretariat szkoły to miejsce, do którego drzwi nieustannie otwierają się i zamykają. Osoby tam pracujące muszą każdego dnia przyjmować wielu petentów, a przy tym zajmować się bieżącymi sprawami szkoły. Warto więc zadbać o odpowiednie wyposażenie sekretariatu, aby pracownicy mogli liczyć na najwyższy komfort przez cały dzień.

Wyposażenie sekretariatu

sekretariatW każdym sekretariacie powinna znaleźć się przede wszystkim lada recepcyjna, oddzielająca część pomieszczenia, która przeznaczona jest dla pracowników, od części, w której mogą przebywać osoby przychodzące załatwiać swoje sprawy. Istotnym jest to, aby lada miała odpowiednią wysokość – to ważne zwłaszcza w szkołach podstawowych czy gimnazjach, gdyż niejednokrotnie to dzieci i młodzież przychodzi do sekretariatu w jakimś celu: na przykład aby zapłacić składkę na radę rodziców czy donieść lub odebrać jakieś dokumenty. Najczęściej producenci proponują lady w stonowanych kolorach szarości czy brązu. Warto jednak przełamać te skromne barwy jakimś kontrastowym kolorem – niewielkie mocniejsze akcenty kolorystyczne sprawią, że lada przestanie wyglądać bezpłciowo i sekretariat zrobi dobre wrażenie na petentach. Osoby pracujące powinny mieć do dyspozycji wysokiej jakości krzesła lub fotele obrotowe – ważne, aby ich oparcia posiadały możliwość regulowania. W ten sposób każda osoba indywidualnie odpowiednio dopasuje oparcie do krzywizny swojego kręgosłupa, zapewniając sobie komfort podczas ośmiu godzin pracy. Ergonomiczne krzesła mają znaczenie dla zdrowia pracowników, dlatego pracodawca nie powinien ignorować tej kwestii.

 sekretariatSolidne meble biurowe do sekretariatu to także szafy na dokumenty. Najlepiej zdecydować się na szafy modułowe – dzięki temu będziemy zawsze posiadać odpowiednią liczbę szuflad, a wraz z przybywaniem nowych dokumentów można zdecydować się na dostawienie dodatkowego modułu. Jest to rozwiązanie odpowiednie nie tylko do sekretariatu, ale także do każdego rodzaju gabinetu czy biura. Stwarza bowiem komfortowe warunki pracy. Wymienione meble stanowią podstawowe wyposażenie sekretariatu. O czym jednak należy jeszcze pamiętać? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy meble, które chcielibyśmy kupić, odznaczają się solidnym wykonaniem.

To ważne, gdyż zazwyczaj zakupu mebli biurowych dokonujemy z myślą, że będą służyć nam przez całe długie lata. A więc oprócz ich atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego, duże znaczenie ma także wytrzymałość i trwałość – skupmy się więc na tych aspektach, a na pewno dokonamy właściwego wyboru mebli do sekretariatu.