Przejdź do treści

Na co zwrócić uwagę podczas wiercenia studni?

  • przez
wiercenie studni na działce wrocław

Każdy, kto chciałby mieć studnię na działce, musi liczyć się z tym, że nie jest to tak proste zadanie, jakby się zdawało być na początku. Od tego, gdzie ona ostatecznie będzie się znajdowała, zależy wiele czynników. Pomimo tego, że jest ich wiele, nie warto zrażać się do tego pomysłu, lecz dobrze go przemyśleć i dostosować do zasad.

Studnia na działce – wrocławskie firmy

szybkie wiercenie studni na działce - WrocławPosiadając kawałek ziemi w mieście można wykopać na niej studnię i mieć zapewniony dostęp do wody do gruntu, a nawet czerpać jej bez zezwolenia. Władze nie ingerują w fakt posiadania własnego źródła wody jeśli jej właściciel nie ma zamiaru tworzyć konkurencji dla miejskich wodociągów. Ustalono, że dziennie można produkować pięć metrów sześciennych ścieków. Oprócz tego odległość osi studni musi znajdować się przynajmniej pięć metrów od granicy działki. Studnia nie może zostać wykopana na odległość mniejszą niż siedem i pół metra od przydrożnego roku. Jeżeli działka jest położona w bliskim sąsiedztwie budynków inwestorskich, nie można wiercić, gdy odległość przyszłej studni wynosi mniej niż piętnaście metrów od zbiornika do gromadzenia nieczystości. Są również regulacje dotyczące budowy studni w bliskim sąsiedztwie z przewodem rozsączającym kanalizację i wybiegami nieutwardzonymi dla zwierząt. Potraktowanie wszystkich norm należycie poważnie zapewni właścicielowi działki dostęp do czystej wody, bez skażeń i zabrudzeń.

wiercenie studni na działce wrocławGdy każdy z podpunktów jest uwzględniony, można zlecić szybkie wiercenie studni na działce – Wrocław jest miastem, którego mieszkańcy bardzo chętnie zlecają tego typu przedsięwzięcie firmom pochodzącym z ich miejscowości. Najlepiej jest znaleźć firmę, która poradzi sobie ze zrobieniem odwiertu w każdej glebie. W zależności od tego, z jaką budową geologiczną działki ma się do czynienia, do uczynienia pierwszego kroku należy skorzystać z metody obrotowo-udarowej lub tak zwanej „płuczki”. Pierwszy sposób jest niemal zarezerwowany dla trudnych podłoży, gdzie ziemia jest twarda i nie ma innej możliwości dostania się kilka metrów pod ziemię. Świdry, dzięki którym można wykonać odwiert są osłonięte przez stalowe rury, wykonują pracę obrotową i udarowo-wgłębną, zniżając się do coraz niższych głębokości. Ponadto, metoda ta pozwala na wpuszczenie powietrza w głąb ziemi, by przy okazji filtrować wykonany otwór.

Własna studnia na działce w mieście to wspaniały pomysł dla każdego, kto lubi spędzać na niej większą część wolnego czasu. Dzięki temu, że można czerpać z niej wodę, uprawianie roślin okazuje się być bardzo dobrym i ciekawym hobby. Pełne wyposażenie działki w wodę sprawia, że można naprawdę oderwać się od codzienności i problemów w pracy.