Przejdź do treści

Nowoczesne szamba wykonane z betonu

szamba betonowe ekologiczne

Stajemy się społeczeństwem coraz bardziej świadomym ekologicznie. Zdajemy sobie sprawę jakie zagrożenia dla środowiska naturalnego może nieść za sobą nie przestrzeganie zasad życia w stylu eko. W związku z tym coraz większa liczba osób decyduje się na zamieszkanie po za granicami dużych miast i wybiera życie na terenach zielonych.

Szamba w ekologicznej wersji

szamba betonowe ekologiczneW wielu takich przypadkach nie istnieje możliwość podłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej, Wtedy jednym rozwiązaniem jest ulokowanie na działce szamba. Przyjazny dla środowiska naturalnego tryb życia sprawia, że coraz większa grupa osób decyduje się na zbudowanie szamb ekologicznych.Ten rodzaj zbiorników jest pośrednim rozwiązaniem między tradycyjnymi szambami betonowymi a przydomowymi ekologicznymi oczyszczalniami ścieków. Są one w stanie zapewnić ogromną szczelność dzięki czemu żadne nieczystości nie przedostaną się do gruntu. Wiele osób zadaje sobie pytanie czym właściwie są nowoczesne szamba betonowe ekologiczne? Ekologiczne samba betonowe są to zbiorniki bezodpływowe czyli w momencie nagromadzenia nieczystości trzeba je odprowadzić za pomocą pojazdu asenizacyjnego. Zbiornik na miejsce budowy przyjeżdża w jednej bryle którą trzeba umieścić w we wcześniej przygotowanym otworze.

szamba betonowe ekologiczneDzięki wyeliminowaniu łączenia elementów zbiornik jest maksymalnie szczelny i nie ma możliwości, że pojawią się jakiekolwiek nieszczelności skutkiem których będzie przedostanie się nieczystości do gruntu. Nowoczesne szamba betonowe ekologiczne są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne wynikające z napierania gruntu oraz różnego rodzaju procesy geologiczne zachodzące w glebie. Szambo takie musi posiadać komin inspekcyjny zabezpieczony specjalnym włazem. Dzięki niemu będziemy mieli wgląd w poziom zanieczyszczeń znajdujących się w zbiorniku. Zbiornik ten z uwagi na swoją uwagę musi zostać przetransportowany specjalnym wozem technicznym wyposażonym w dźwig. Dokładnie podłączony oraz uszczelniony będzie sprawował swoje zadanie bezawaryjnie przez kilkadziesiąt lat. Ekologiczne szamba betonowe charakteryzują się bardzo niską ceną, dzięki temu cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem wśród klientów.

Wraz z rozwojem technologi istnieje możliwość wyprodukowania zbiornika w bardzo wielu rozmiarach oraz kształtach. Jest to najlepsze z możliwych rozwiązań w przypadku gdy inwestor nie chce nie chce rozlewać ścieków na swojej posesji lub inwestować w przydomową oczyszczalnie ścieków. Montaż takiego zbiornika trwa jeden dzień roboczy.