Przejdź do treści

Obejmy GBS w ofertach producentów

obejma gbs

Mocowanie przewodów ssących i tłocznych może być problematyczne, zwłaszcza jeżeli posiadają one wkładki ze stali lub plastiku, które charakteryzują się naprawdę dużą twardością. W takim przypadku należy zastosować specjalne obejmy, które będą charakteryzować się wysoką wytrzymałością na rozciąganie, a przy tym będą proste w montażu.

Solidne obejmy GBS

obejma gbsDzięki nim przewody będą chronione przed uszkodzeniami oraz innymi obrażeniami. W ofertach producentów znajdziemy szeroki wybór obejm, jednak podstawową z nich jest zaciskowa skręcana obejma gbs. Składa się ona z kilku podstawowych elementów. Są to oczywiście pętle obejmy, wyjątkowo wytrzymałe, oraz mostek, którego zadaniem jest właśnie ochrona przewodu giętkiego. Do tego niezbędna jest śruba oraz zapięcie mechaniczne. Brak spawów punktowych sprawia, że nie ma możliwości wystąpienia korozji kontaktowej. Bardzo ważne w takiej obejmie są także puste tuleje, gdyż to one mają możliwość zmniejszenia sił rozciągających, które oddziałują na śrubę, jak i na zamek. Taka obejma GBS stosowana może być na przykład w maszynach przemysłowych, rolniczych, jak i budowlanych. Sprawdza się także przy budowie statków lub silników spalinowych. Popularnością cieszy się również w przemyśle górniczym oraz chemicznym, jak i w transporcie kolejowym. Można ją stosować również do budowy systemów nawadniających.

obejma gbsWarto wiedzieć, że producenci często proponują dodatkowe akcesoria do takich obejm – na przykład w postaci gumowej wkładki. Jej zadaniem jest nie tylko ochrona przed przesączaniem wody, ale także przed wibracjami. Element ten charakteryzuje się bowiem właściwościami dźwiękochłonnymi. Oprócz opasek z zamkiem śrubowym, wśród asortymentu niejednego producenta znajdziemy także opaski z zamkiem ślimakowym lub ze specjalnym mostkiem. Te ostatnie polecane są do węży wentylacyjnych o pofalowanej powierzchni zewnętrznej, gdyż zapewniają naprawdę dobre dopasowanie do nich. Kolejnym produktem godnym polecenia są obejmy ustalające ze wspornikami. Te warto wybrać w sytuacji, gdy potrzebujemy dużej siły do zamocowania rur na ścianie czy pod sufitem. To rozwiązanie dobre także w wielu instalacjach technologicznych oraz w budowie maszyn. Wspornik sprawia, że można zamontować konstrukcje w dowolnym miejscu, niezależnie właśnie od tego, czy będzie to ściana, czy może sufit.

Zaletą jest stabilna konstrukcja i duża siła mechaniczna. Takie obejmy mogą występować w wersji jednoczęściowej lub dwuczęściowej. Ale oferta producentów jest o wiele szersza – z pewnością więc bez problemu dobierzemy odpowiednie obejmy do danego zastosowania i naszych oczekiwań.