Przejdź do treści

Obróbka kostki granitowej

kostka granitowa

Granit wykorzystywany jest przez wiele firm, które tworzą z niego charakterystyczne produkty. Można spotkać go niemal wszędzie, głównie ze względu na dobre właściwości. To właśnie w związku z nimi tak chętnie wykorzystywany jest w domach, ale też restauracjach, hotelach, czy przy budowie chodników.

Kostka w wersji drobnoziarnistej

kostka granitowaObecnie na rynku znajduje się bardzo dużo sklepów branżowych, w których za dogodną cenę można kupić granit. Powstał on w wyniku zastygania magmy pod powierzchnią Ziemi. Dzięki temu charakteryzuje się odpornością na warunki atmosferyczne, nie ważne, czy jest to wysoka temperatura, czy niska. To samo dotyczy deszczu i śniegu. W związku z tym najczęściej wykorzystuje się go w postaci kostki, za pomocą których tworzy się chodniki, alejki, czy podjazdy, które znajdują się na prywatnych posesjach, jak i w centrum miasta. Jednak przed rozpoczęciem montażu warto skupić się na jej kolorze. Tutaj klienci mają bardzo duży wybór. Najbardziej popularna jest z pewnością barwa szara, która sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach, jak i w zabytkowych. Trzeba zaznaczyć, że kostka granitowa od producenta jest drobno lub gruboziarnista. Pierwsza z nich jest niemalże jednolita. Z kolei druga spełni lepszą funkcję podczas dekoracji określonych wnętrz, głównie dlatego, że nie przyciąga pyłu. Oprócz tego wyróżnia się barwy rude, zielone, czerwone, żółte i czarne.

kostka granitowaIch wybór zależy od określonej przestrzeni. Jednak na ostateczny efekt wpływa przede wszystkim specyfika obróbki. W związku z tym można wyróżnić kostkę surowo łupaną, cięto łupaną lub ciętą. Pierwszą z nich można zastosować w wielu miejscach, ponieważ z reguły przybiera kształt sześcianu. Z kolei druga podczas produkcji jest obłupywana, dzięki czemu nabiera specyficznego wyglądu. Ostatnia z nich nie jest gładka. Mimo wszystko dzięki temu staje się antypoślizgowa. Jest również uniwersalna, ponieważ dostępna jest w różnych kształtach i grubościach. Obróbka kostki to bardzo ważny proces, ponieważ nadaje jej określony wygląd. To właśnie na jego podstawie najczęściej dokonuje się wyboru. Na sam koniec warto zwrócić również uwagę na jej wymiary. Dostępna jest już od czterech centymetrów. Chociaż produkowana jest także o długości siedemnastu.

Ma to znaczenie przy jej obciążeniu. Najdłuższa jest najbardziej odporna na ciężar. W związku z tym sprawdzi się przy podjazdach. Wybór kostki granitowej nie jest prosty. Jednak dzięki obróbce i tak wielu kolorom, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nie ważne, czy będzie ozdabiał ogród, tworzył podjazd, czy chodnik.