Przejdź do treści

Ogrodzenia betonowe nie są brzydkie i szare

Panelowe ogrodzenia z betonu to solidny sposób na ogrodzenie się od świata. Producenci oferują coraz szerszą paletę wzorów, dostępne są ogrodzenia pełne i ażurowe, a zamiast szarych coraz częściej można kupić te z barwionego betonu.

Ogrodzenia betonowe są stosunkowo szybką i tanią metodą ogrodzenia posesji. Standardowo składają się z paneli o szerokości 200 cm i wysokości 50 cm, dlatego na jedno przęsło potrzeba przynajmniej trzech paneli. Taki podział wynika z dużej wagi, pojedyncza płyta waży ok. 70 kg, więc do ich zakładania potrzebna jest specjalistyczna firma.

Zaletami takich ogrodzeń są trwałość, solidność i niska cena – zaczynająca się od 25 zł za płytę lub słupek. Zamiast standardowych można zamówić płyty o innych wymiarach, wtedy jednak koszty znacznie wzrosną. Dzięki podziałowi na płyty można ze sobą łączyć różne wzory, co niewątpliwie jest kolejną zaletą. Ogrodzenia można też malować farbami do betonu, dzięki czemu lepiej wpasują się w otoczenie.
Wysokie ogrodzenia pełne mogą pełnić rolę ekranów dźwiękoszczelnych – docenią to osoby, które mieszkają przy ruchliwych drogach. ogrodzenie betonowe