Przejdź do treści

Jak ogrzewać warsztat samochodowy?

piec nadmuchowy

Warsztaty samochodowe zazwyczaj charakteryzują się dużą przestrzenią. Musi być w nich miejsce zarówno na wszystkie niezbędne sprzęty, jak i na pojazdy, które będą poddawane naprawie. Zazwyczaj właściciele warsztatów martwią się, że ich ogrzewanie pochłonie wiele pieniędzy. Na szczęście nowoczesne rozwiązania sprawiają, że ogrzewanie wcale nie musi być drogie, a niski koszt nie musi wiązać się z utratą efektywności, wręcz przeciwnie.

Jak działa piec nadmuchowy?

piec nadmuchowyNa przykład, polecany przez wielu piec nadmuchowy z płaszczem grzejnym charakteryzuje się wysoką wydajnością, pozwalającą na uzyskanie nawet 100% ciepła przy niewielkich kosztach. To dlatego właśnie piece nadmuchowe są rozwiązaniem najczęściej wykorzystywanym do ogrzewania dużych pomieszczeń, nie tylko warsztatów, ale nawet dużych hal przemysłowych. Jak działa taki piec? Jest to urządzenie na paliwa stałe – na przykład drewno. Oczywiście nie muszą to być szczapy najwyższej jakości, bo równie dobrze sprawdzą się odpady drewniane! Tak więc możemy zdobyć paliwo całkiem tanio, na przykład decydując się na wióry i trociny czy inne odpady z tartaku. Powietrze przechodzi do specjalnego wymiennika ciepła, które potem, ciepłe, jest rozprowadzane po całym pomieszczeniu – tak więc zasada jest prosta. To nie samo urządzenie ogrzewa budynek, a ogrzane powietrze!

piec nadmuchowyI do jego rozprowadzania wystarczą zwykłe systemy wentylacyjne, nie trzeba montować żadnej skomplikowanej, specjalnej instalacji służącej rozprowadzaniu ciepła. Mimo tego będzie to urządzenie wydajne. To właśnie wydajność oraz cena są głównymi zaletami pieców nadmuchowych, ale istotne jest także to, że praca takiego pieca nie wymaga żadnego nadzoru. Działa automatycznie i nawet gdy temperatura spadnie poniżej 0 st. C, nie dochodzi do zamarzania czynnika, dlatego nawet dłuższy okres nieużytkowania nie wiąże się z żadnymi problemami w tym temacie. Wszystko wskazuje na to, że jeśli chodzi o warsztaty samochodowe, piec nadmuchowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które zapewni pracownikom odpowiednie warunki pracy nawet mroźną zimą. Jeśli więc stoimy właśnie przed wyborem metody ogrzewania naszego własnego warsztatu – wydaje się, że wszystkie wątpliwości powinny zostać już rozwiane.

Możemy przejrzeć oferty najlepszych producentów, aby wybrać urządzenie, które charakteryzuje się najwyższymi parametrami technicznymi. W ten sposób będziemy mieć pewność, że dany piec nadmuchowy posłuży nam przez długie lata, nie będzie też ulegał awariom. Całkowicie bezproblemowa praca jest prawdziwą zaletą.