Przejdź do treści

Osiedle – o czym powinien pamiętać inwestor?

W dzisiejszych czasach czasami bardzo ciężko jest „pójść na swoje”. Młodzi zaczynają od wynajmu mieszkania, a dopiero po latach, gdy już trochę popracują, decydują się na kredyt, dzięki któremu mogą kupić własne cztery kąty. Jeżeli więc już to robią, zależy im na tym, aby nowe mieszkanie spełniało wszystkie ich wymagania. Nie chodzi tylko o jego wygląd, ale także o lokalizację.

Atrakcyjne osiedle – jak je stworzyć?

kosz na śmieciNajwiększym zainteresowaniem cieszą się oczywiście mieszkania znajdujące się w centrum – nic dziwnego, wówczas mamy najczęściej blisko zarówno do pracy, jak i do miejsc rozrywki takich jak kino czy teatr. Blisko mamy również do centrów handlowych. Mieszkania znajdujące się w centrum są jednak najdroższe. Poszukując innych rozwiązań, młodzi interesują się mieszkaniami znajdującymi się w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej – metra czy autobusu. Obecnie posiadanie samochodu w dużym mieście nie jest prestiżem, a raczej utrapieniem. Ze względu na korki, dojazd do miejsca pracy może potrwać nawet godzinę albo i półtorej! Metrem czy autobusem (który jedzie specjalnym bus pasem) jest o wiele szybciej. Dlatego tak liczy się dobre usytuowanie mieszkania. Inwestorzy budujący osiedle powinni więc zwrócić na to szczególną uwagę. Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo. Jeżeli mieszkania poszukuje młode małżeństwo, można się spodziewać, że właśnie na bezpieczeństwie będzie zależało im szczególnie, gdyż w niedługim czasie może pojawić się dziecko.

kosz na śmieciOsiedle powinno być więc otoczone solidnym, ale przy tym estetycznym ogrodzeniem. Wewnątrz nie powinno zabraknąć ładnej roślinności oraz placu zabaw. Betonowe kosze pozwolą zachować czystość na całym terenie. Przy tym nie szpecą one tak krajobrazu jak pojemniki z plastiku, które łatwo ulegają zabrudzeniu, na przykład na skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych. Na betonie plamy nie będą widoczne. Ponadto takie kosze są przede wszystkim solidne – dorastającej młodzieży nie przyjdzie nawet na myśl, aby próbować je zniszczyć czy uszkodzić, gdyż takie starania nic nie dadzą. Trwałość to przecież podstawowa cecha betonowych koszy. Ciekawą opcją są także kosze betonowo-drewniane, które prezentują się wyjątkowo estetycznie, i dobrze będą pasować do drewnianych ławek, jeśli na takie zdecyduje się inwestor, bo i ławek nie powinno zabraknąć na osiedlu – w końcu rodzice często będą wychodzić z dzieckiem na spacer.

Pamiętając o tych kwestiach, inwestor może liczyć na to, że wybuduje osiedle, które będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem nie tylko młodych osób, ale i starszych małżeństw poszukujących mieszkania w spokojnej, bezpiecznej okolicy.