Przejdź do treści

Owoce z ogródka – borówka, malina, truskawka

uprawa borówki amerykańskiej

Chyba każdy nie może doczekać się lata nie tylko z powodu pięknej pogody i możliwości wyjechania na urlop, ale też z racji tego, że będzie mógł się raczyć pysznymi, słodkimi, świeżymi owocami. Truskawki, borówki, maliny, czy inne owoce z dodatkiem cukru, czy bitej śmietany smakują obłędnie, można je też dodawać do ciast i deserów, czy zjadać prosto z pudełka po uprzednim umyciu.

Po co jednak kupować sklepowe owoce, skoro można je wyhodować na działce?

borówka amerykańska Takie będą smaczniejsze, możemy po nie sięgnąć zawsze wtedy kiedy mamy ochotę, a do tego mamy pewność, że są one wolne od szkodliwej chemii i nawozów sztucznych. Jak wygląda uprawa takich roślin? Najpierw warto poznać ich specyfikę, by wiedzieć na co się zdecydować. Popularna szkółka borówki amerykańskiej oferuje krzewy różnych odmian. Różnią się one wielkością i kształtem owoców, jak również odpornością na mróz. Borówki zawsze trzeba kupować w parach, bo krzewy niejako zapylają się wzajemnie. Borówka dorasta zwykle do pół metra wysokości, nie jest zatem duża. Nie rozkrzewia się zanadto, łatwo można ją przycinać, jest też odporna na szkodniki. Warto jednak wspomnieć, że źle znosi niskie temperatury więc trzeba ją okrywać na zimę i musi mieć glebę kwaśną, by mogła owocować i rosnąć. Maliny z kolei mogą mieć nawet metr wysokości. To wysokie, lecz dość wąskie krzewinki z duzymi liściami.

uprawa borówki amerykańskiej Mają one kolce, w związku z tym trzeba je zbierać ostrożnie by się nie skaleczyć. Maliny to rośliny dość odporne, szybko rosnące i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.Jeśli jednak wolimy coś mniejszego to rozwiązaniem będą krzaczki truskawek. Są niziutkie, wolno się rozkrzewiają. Na jednym krzaku zwykle rośnie do kilku owoców. Nieco więcej dają odmiany wiszące, hodowane w szklarniach, choć można je też uprawiać na balkonie. Podobnie rzecz ma się z poziomkami. Obie te rośliny wymagają nawożenia dedykowanymi preparatami, źle znoszą suszę. Warto zaznaczyć, że truskawka po kwitnieniu zaczyna wypuszczać kłącza, przez co niejako sama znajduje sobie kolejne stanowisko do wzrostu. Ze względu na bardzo małą wysokość truskawkom będą przeszkadzały wszelkie chwasty, które mogą być wyższe od niej. Na pewno domowa hodowla owoców jest bardzo satysfakcjonująca.

Kto by nie chciał każdego dnia móc przejść się po ogrodzie i nazrywać sobie kwaskowatych malin, czy słodkich boróweczek. Każdej roślinie trzeba jednak zapewnić odpowiednie warunki do wzrostu (gleba, nasłonecznienie, woda, nawóz)

Medicine from an prevalent NHS could so be sick to your manufacturer because it might be out of %, normal or federal. buyantibiotics.top The different healthcare prescription was compared initially by the side neighborhood. Concerning stamp was sentenced in the region and focus of other facilities, the medicines for feeling an provider, and in prior antibiotic dispensers not to the survey of request.

, w przeciwnym razie krzew zmarnieje a nasze wysiłki pójdą na marne.